STS
fot. arrMY

Szansa dla młodych talentów CS:GO – arrMY zapowiada Ligę Akademii!

Projekt arrMY rozrasta się o kolejną inicjatywę! Dziś włodarze ze Szczecina zapowiedzieli bowiem plan organizacji Ligi Akademii, w której udział wzięłoby kilka czołowych organizacji w kraju, dając najbardziej utalentowanym zawodnikom CS:GO szansę na gładkie rozpoczęcie profesjonalnej kariery. Znane organizacje częścią projektu – Coraz więcej organizacji esportowych w Polsce, budując składy w CS:GO, myśli o młodych […]

Projekt arrMY rozrasta się o kolejną inicjatywę! Dziś włodarze ze Szczecina zapowiedzieli bowiem plan organizacji Ligi Akademii, w której udział wzięłoby kilka czołowych organizacji w kraju, dając najbardziej utalentowanym zawodnikom CS:GO szansę na gładkie rozpoczęcie profesjonalnej kariery.

Znane organizacje częścią projektu

Coraz więcej organizacji esportowych w Polsce, budując składy w CS:GO, myśli o młodych graczach. Zaczynają one perspektywicznie patrzeć na rozwój swoich drużyn. Projekt arrMY zrzesza ponad dwa tysiące młodych użytkowników, którzy na co dzień biorą udział w naszych rozgrywkach. Chcemy to wszystko wnieść na jeszcze wyższy poziom – przyznał koordynator projektu, Kuba „KubiK” Kubiak. – Dążymy do tego, by każda polska organizacja uczestniczyła w naszej Lidze Akademii. Dzięki niej włodarze, trenerzy, przedstawiciele organizacji, będą miały dostęp do młodych graczy, którzy bardzo mocno się wyróżniają. Chcemy stworzyć esportowy ekosystem. […] Naszym zadaniem będzie utrzymywanie stałego kontaktu z przedstawicielami organizacji, którzy będą zajmować się działaniem akademii w naszym serwisie. Jako trenerzy będziemy podpowiadać, w którego gracza warto zainwestować, a którego wziąć do drużyny. Będziemy swego rodzaju promotorami młodych i utalentowanych zawodników – dodał.

Już teraz gotowość do wzięcia udziału w inicjatywie wyraziły takie formacje, jak Anonymo Esports, HONORIS, Dr Pepper Team, Lodis by Illuminar Gaming, Creative AVEZ, Team ESCA Gaming, Pompa Team oraz CLEANTmix, ale na tym nie koniec. Przedstawiciele arrMY ujawnili bowiem, że nadal trwają rozmowy z kolejnymi zainteresowanymi podmiotami, które zostaną zaprezentowane w najbliższych tygodniach. A o co chodzi w samej Lidze Akademickiej? Otóż wspomniane wyżej ekipy już od jakiegoś czasu obserwowały uczestników programu arrMY i tej podstawie przystąpią do wyborów dokonywanych w ramach draftu. W ten sposób na początku sierpnia podczas transmitowanego wydarzenia skompletują one składy swoich akademii, by ci potem pod ich banderą rywalizowali w ramach ligowych rozgrywek.

Szansa dla talentów CS:GO

Pierwszy sezon rozgrywek rozpocznie się w połowie sierpnia, trwać będzie ponad miesiąc i zwieńczony zostanie fazą play-off. Po niej przyjdzie pora na okres transferowy, w którym ekipy będą mogły wymieniać się zawodnikami lub też nawet awansować tych najlepszych do swoich głównych drużyn. Potem ponownie odbędzie się draft, a po nim sezon drugi, którego finały, jeżeli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, przybiorą formę lanową. – Wierzymy, że nasz projekt będzie się stale rozwijał i spełniał potrzeby rynku skupionego wokół gry CS:GO, a w przyszłości także innych tytułów. W tym celu zaprosiliśmy do współpracy wszystkie największe organizacje w Polsce, które posiadają swoją CS-ową dywizję. Chcemy, aby skorzystały one z naszych zasobów i doświadczeń. Pragniemy wspólnie wypracować sposób szkolenia młodzieży, która stawia na swoją przyszłość w branży esportowej – stwierdził Bartosz Polender, założyciel i prezes arrMY.

Liga Akademicka ma być częścią większego ekosystemu połączonego z ogromną bazą polskich talentów CS:GO, która od wielu miesięcy tworzona jest pod egidą szczecińskiego projektu. Niemniej, aby wziąć udział w rozgrywkach, zawodnicy muszą dysponować kontem w panelu arrMY, a także posiadać aktualną weryfikację trenerską. Tę można obecnie nabyć po promocyjnej cenie – 15 zł za weryfikację uproszczoną oraz 29 zł za weryfikację pełną. Dokładny opis tego, czym jest weryfikacja, dlaczego warto ją zdobyć i co dzięki niej zyskujemy, znaleźć możemy pod tym adresem. Z kolei na oficjalnej stronie arrMY ukazywać się będą kolejne informacje na temat ligi, takie jak lista uczestniczących organizacji oraz ich składy.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Adam potwierdza, że Bwipo zagra w lesie. Sytuację skomentował CEO Fnatic

Kolejne doniesienia z obozu sekcji League of Legends w Fnatic. Jeszcze wczoraj informowaliśmy o zakontraktowaniu przez tę formację nowego toplanera, t...