STS
fot. Riot Games/David Lee

Adam potwierdza, że Bwipo zagra w lesie. Sytuację skomentował CEO Fnatic

Kolejne doniesienia z obozu sekcji League of Legends w Fnatic. Jeszcze wczoraj informowaliśmy o zakontraktowaniu przez tę formację nowego toplanera, teraz wiemy także o tym, kto przejmie rolę leśnika. Plotki krążyły już od pewnego czasu, ale dopiero Adam „Adam” Maanane jako pierwszy reprezentant Pomarańczowo-Czarnych potwierdził, że dżunglerem zostanie Gabriël „Bwipo” Rau. 19-latek rozmawiał na temat […]

Kolejne doniesienia z obozu sekcji League of Legends w Fnatic. Jeszcze wczoraj informowaliśmy o zakontraktowaniu przez tę formację nowego toplanera, teraz wiemy także o tym, kto przejmie rolę leśnika. Plotki krążyły już od pewnego czasu, ale dopiero Adam „Adam” Maanane jako pierwszy reprezentant Pomarańczowo-Czarnych potwierdził, że dżunglerem zostanie Gabriël „Bwipo” Rau.

19-latek rozmawiał na temat roszad w swojej nowej ekipie z Laure “Bulii” Valée. – Bwipo z pewnością będzie mi w stanie pomóc na górnej alei, ponieważ ma ogromne doświadczenie. Cieszę się, że zostaje w drużynie i zmienia rolę na dżunglę. Wciąż jednak będzie pomagać mi się rozwijać na topie. Zaczął trenować grę w lesie już parę miesięcy temu. Prawdopodobnie będzie jednym z liderów pod względem komunikacji w grze – zdradzał najnowszy nabytek brytyjskiej organizacji.

Ultimatum dla Bwipo i wypowiedź właściciela Fnatic

W tym samym czasie pod ogłoszeniem na Twitterze Fnatic o zakontraktowaniu Adama mogliśmy zobaczyć wypowiedź Oskara „Selfmade’a” Boderka. Zawodnik zapewne żartobliwie domagał się oficjalnej informacji o tym, że jego drogi z organizacją się rozeszły. Można więc wnioskować, że plotki dotyczące transferu Polaka do Teamu Vitality są prawdziwe. To jednak nie koniec epizodu naszego rodaka. Selfmade na swoim serwerze na Discordzie miał twierdzić, że organizacja postawiła wcześniej przed Bwipo ultimatum – „albo grasz w lesie, albo opuszczasz zespół”. Zdaniem gracza władze wymagały od Belga decyzji o tym, kto powinien pozostać w zespole.

Do tych plotek odniósł się także CEO i założyciel Fnatic Sam Mathews. – Pomyślmy logicznie. Masz na dłuższy okres podpisanych 2/5 graczy, został jeden split. Co robisz? Oczywiście, że podejmiemy trudne decyzje. Fnatic jest tutaj, aby wygrać wszystko. Chcemy, aby gracze byli zaangażowani w tym samym stopniu. I oczywiście zawodnik nie podjął żadnej decyzji, którą ludzie insynuują – prostował na twitterze.

W obozie Fnatic powstało więc spore zamieszanie. Co wiemy na pewno? Adam jest nowym toplanerem, a według niego Bwipo zmienił rolę i zobaczymy go w lesie. Za to możemy wnioskować, że Selfmade rozstał się z organizacją w kiepskich relacjach i najprawdopodobniej niedługo dowiemy się też, gdzie wyląduje. Bardzo prawdopodobne, że Polak przywdzieje barwy Teamu Vitality.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Atalanta

Atalanta kolejnym partnerem Konami. Klubu nie zobaczymy w grach z serii FIFA

Kolejny włoski klub piłkarski związał się umową z firmą Konami. Po Juventusie, Napoli, Lazio i Romie specjalne partnerstwo z japońskim twórcą gier naw...