Znamy już datę powrotu League of Legends Championship Series. Rozgrywki w Północnej Ameryce w League of Legends rozpoczną się od szlagieru. O północy piątego czerwca ligę zainauguruje spotkanie pomiędzy Teamem Liquid oraz TSM. Tego samego dnia będziemy mogli obejrzeć pierwszy mecz Felixa "Abbedagge" Brauna w barwach 100 Thieves. To pierwszy sezon z zastosowaniem nowego formatu. Oznacza to, że rezultaty z wiosennego splitu zostaną przeniesione również na lato. W związku z tym sytuacja w tabeli pozostaje niezmieniona od końca poprzedniej fazy regularnej.

Powtórka półfinału i odświeżone Dignitas

Format w dużej części pozostanie bez zmian. W każdy weekend będziemy mogli oglądać trzy dni zmagań pomiędzy najlepszymi ekipami regionu. Jak już wspomnieliśmy, wszystko rozpocznie powtórka półfinału Mid-Season Showdown. W tamtej serii Team Liquid bez problemu rozprawił się z podopiecznymi Sørena "Bjergsena" Bjerga. Czy tym razem ekipa Duńczyka przygotowała coś nowego na ten mecz? O tym przekonamy się w pierwszym spotkaniu w nocy z piątku na sobotę.

Po tym pojedynku będziemy mogli obejrzeć starcie pomiędzy Evil Geniuses oraz Dignitas. Chociaż oba składy zakwalifikowały się do play-offów w poprzednim splicie, to żaden z nich nie zdołał przedrzeć się poza pierwszą rundę. W fazie regularnej Dignitas dwukrotnie pokonywało swoich rywali. W off-seasonie poczynili zmiany, zastępując Matthewa "Deftly'ego" Chena zawodnikiem z akademii. Teraz rolę strzelca objął Kyle "Danny" Sakamaki. Czy cokolwiek to zmieni w grze zespołu?

Chwilę później doświadczymy walki Dawida z Goliatem. Golden Guardians w nieco zmienionym składzie podejmować będzie Cloud9. GG wymieniło dwóch zawodników na reprezentantów swojej akademii. Teraz to Colin "Solo" Earnest zagra na górnej alei, natomiast rolę wspierającego będzie pełnić Jonathan "Chime" Pomponio. Zmiany były potrzebne, ponieważ drużyna zajęła w poprzednim splicie ostatnie miejsce, wygrywając zaledwie dwa spotkania. Czy uda jej się zaskoczyć i wyrwać grę mistrzowi LCS z Luką "Perkzem" Perkoviciem w składzie? Przekonamy się dopiero o drugiej w nocy.

Debiut Abbedagge i pojedynek na szczycie tabeli

Przedostatnie spotkanie rozgrywać się będzie pomiędzy 100 Thieves oraz Immortals. Ta pierwsza ekipa ma za sobą całkiem udany split i jeszcze lepszy off-season. 100T pozyskało Boka "Reapereda" Han-gyua jako głównego trenera sekcji LoL-a. To już ogromna zmiana, jednak nie ostatnia. Jak wszyscy pewnie wiemy, nie był to koniec posunięć ze strony organizacji Matthewa "Nadeshota" Haaga. Na środkowej alei zobaczymy bowiem Abbedagge, który został wykupiony z 04 Schalke Esports za bajońskie sumy. Immortals, które ledwie otarło się o play-offy, nie poczyniło żadnych zmian w składzie. Może był to dobry ruch i Andrei "Xerxe" Dragomir i spółka dopiero się rozkręcają. W każdym razie wszyscy będą uważnie obserwować pierwszy mecz Abbedagge w nowych barwach.

Na deser zostaje nam spotkanie, w którym FlyQuest podejmie CLG. Ta pierwsza ekipa włączyła do swojego składu znanego nam z europejskich rozgrywek Hana "Dreamsa" Min-kooka. Rozczarowujące ósme miejsce w fazie regularnej z pewnością nie spełniło oczekiwań tego składu. Lokatę niżej znaleźli się ich sobotni przeciwnicy, którzy nie poczynili żadnych zmian w składzie. Wielu przewiduje, że CLG jednak znowu będzie grzać dół tabeli.

W poniedziałek o północy zobaczymy natomiast powtórkę z finału LCS. Czy Team Liquid tym razem stanie na wysokości zadania i pokona Cloud9? Chmury wyglądały całkiem przyzwoicie w zestawieniu z najlepszymi drużynami z całego świata na MSI. Co prawda do półfinału się nie dostały, ale Perkz i spółka zmusili DWG KIA oraz RNG do nieludzkich wysiłków. Nie zapominajmy też, że w ostatniej kolejce pokonali mistrzów Europy. TL z pewnością też nie próżnował podczas przerwy i przygotował się na letni split.

Harmonogram całej kolejki LCS 2021 Summer:

Sobota, 5 czerwca
00:00 Team Liquid vs tsm logo TSM BO1
01:00 Evil Geniuses vs Dignitas BO1
02:00 Golden Guardians vs Cloud9 BO1
03:00 100 Thieves vs Immortals BO1
04:00 FlyQuest vs CLG BO1
23:00 TSM tsm logo vs Evil Geniuses BO1
Niedziela, 6 czerwca
00:00 Dignitas vs FlyQuest BO1
01:00 Cloud9 vs 100 Thieves BO1
02:00 CLG vs Team Liquid BO1
03:00 Immortals vs Golden Guardians BO1
22:00 Dignitas vs 100 Thieves BO1
23:00 Evil Geniuses vs FlyQuest BO1
Poniedziałek, 7 czerwca
00:00 Cloud9 vs Team Liquid BO1
01:00 TSM tsm logo vs Golden Guardians BO1
02:00 CLG vs Immortals BO1

Wszystkie spotkania LCS będziecie mogli obejrzeć na oficjalnych kanałach na Twitchu oraz w serwisie YouTube.