Już dziś rusza druga tegoroczna odsłona kobiecego turnieju Counter-Strike'a organizowana przez duńską organizację Ambush Esport. A piszemy o tym nie bez powodu, bo na linii startu Ambush Female Spring Cup 2021 zameldują się aż cztery rodzime składy.

Nie zabraknie Izako Boars Ladies, które dotychczas dwukrotnie docierały do czołowej czwórki imprez spod szyldu Ambush Female Cup. Czy uda im się to ponownie? Cóż, łatwo na pewno nie będzie, bo szeregi zespołu dopiero co opuściła Michalina „Młoda” Chudzińska. Podczas zawodów zastępować ją będzie Julia „JuLKaa” Marek, która spróbuje pomóc ekipie podczas starć grupy C z gr1ll power, reprezentantkami gospodarzy z Ambush Female oraz 4750crew. Co ciekawe, ten ostatni skład również jest w pełni polski i w styczniu, jeszcze pod nazwą ex-ThunderFlash Female, dotarł do półfinału zimowej odsłony zawodów.

CZYTAJ TEŻ:
Zmiana w Izako Boars Ladies, Młoda ląduje na ławce rezerwowych

W grupie B znajdziemy natomiast zawodniczki XPG Invicty. Te wreszcie będą mogły rywalizować w pełnym, pięcioosobowym składzie, bo niedawno pełnoprawną członkinią składu została Klaudia "Bartoszenka" Bartoszak, przed którą trudne zadanie. Na drodze jej i jej koleżanek stanie przecież nie tylko TH3CC, ale również zawsze groźne Copenhagen Flames Female oraz NOFEAR5, czyli wicemistrzynie poprzedniej edycji turnieju. Ciekawie powinno być też w zbiorze D, bo to właśnie w nim oglądać będziemy Arcane Wave. Syreny o jedno z dwóch miejsc premiowanych awansem do play-offów powalczą z NSC_GG, HyperspaceGirls oraz Bifrost Blue.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

29 marca
14:00 Izako Boars Ladies vs gr1ll power BO1
14:00 4750crew vs Ambush Female BO1
15:00 XPG Invicta vs NOFEAR5 BO1
15:00 Arcane Wave vs NSC_GG BO1
16:00 Izako Boars Ladies vs Ambush Female BO1
16:00 4750crew vs gr1ll power BO1
17:00 XPG Invicta vs TH3CC BO1
17:00 Arcane Wave vs HyperspaceGirls BO1
18:00 Izako Boars Ladies vs 4750crew BO1
19:00 XPG Invicta vs CPH Flames Female BO1
19:00 Arcane Wave vs Bifrost Blue BO1

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Ostatecznie awans do fazy pucharowej, która rozegrana zostanie jutro zapewnią sobie po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.