STS
Zven. Cloud9, MSI 2021
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Zmiany w Cloud9 na letni split LCS. Zven przechodzi do akademii

Jedni swoje występy na minionej edycji Mid-Season Invitational mogli zaliczyć do udanych. Drudzy natomiast na pewno nie będą dobrze wspominać zakończonych tydzień temu zawodów. Cloud9 jest właśnie jedną z ekip, która z pewnością celowała wyżej niż przedostatnie miejsce drugiej fazy rozgrywek. Mistrzowie League of Legends Championship Series przed zbliżającym się sezonem rywalizacji postanowili przetestować nowe […]

Jedni swoje występy na minionej edycji Mid-Season Invitational mogli zaliczyć do udanych. Drudzy natomiast na pewno nie będą dobrze wspominać zakończonych tydzień temu zawodów. Cloud9 jest właśnie jedną z ekip, która z pewnością celowała wyżej niż przedostatnie miejsce drugiej fazy rozgrywek. Mistrzowie League of Legends Championship Series przed zbliżającym się sezonem rywalizacji postanowili przetestować nowe warianty w drużynie.

Zmiana na pozycji strzelca

Pierwszą z informacji, jaką otrzymaliśmy w krótkim oświadczeniu zespołu, jest awans Calvina „K1nga” Truonga z akademii do głównego składu. – K1ng jest z nami od około półtora roku i radzi sobie bardzo dobrze. Po rozmowie z trenerami, graczami i całym zarządem stwierdziliśmy, że jest to idealny czas, aby otrzymał on awans – mówi Jack Etienne w materiale. Co w takim razie stanie się z Jesperem „Zvenem” Svenningsenem i jego karierą? – Zven przechodzi teraz do naszej akademii i to tutaj będziemy pracowali nad jego umiejętnościami. Zamierza on odzyskać swoje miejsce w LCS, ale na ten moment jest to miejsce K1nga – odpowiada CEO Cloud9.

Sztab szkoleniowy również z roszadami

W zeszłej odsłonie MSI Chmury były osłabione już od samego początku, bowiem ich główny trener – Kim „Reignover” Yeu-jin – nie mógł pojawić się na Islandii przez kłopoty z paszportem. Koreańczyk wspierał formację zdalnie, a na miejsce z zespołem udał się Alfonso „Mithy” Aguirre Rodríguez. Ówczesny asystent Reignovera stanął na wysokości zadania, przez co w nadchodzącym splicie LCS Hiszpan wejdzie w buty byłego już głównego szkoleniowca.

Etienne w filmie wyjawił również inny powód, dla którego Kim Yeu-jin zdecydował się na opuszczenie jego dotychczasowej roli. – Pozycja głównego trenera mocno odcisnęła swoje piętno na jego zdrowiu psychicznym, toteż nie czuł się on w pełni sił na podjęciu obowiązków prowadzenia drużyny w kolejnym sezonie – zaznaczył właściciel organizacji. Przed Mithym spora szansa na pokazanie, że jest on również w stanie poprowadzić swoich podopiecznych do obrony tytułu mistrza ligi.

Skład Cloud9 na zbliżający się sezon letni LCS:

Ibrahim „Fudge” Allami
Robert „Blaber” Huang
Luka „Perkz” Perković
Calvin „K1ng” Truong
Philippe „Vulcan” Laflamme
Alfonso „Mithy” Aguirre Rodríguez
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowy agent w VALORANCIE już wkrótce. Poznaliśmy pierwsze szczegóły

Znamy już datę wypuszczenia nowego agenta w VALORANCIE. W artykule na stronie twórców gry John Goscicki, producent postaci w Riot Games, zdradził pier...