Nie trzeba było dużo czasu, by plotki z minionej nocy znalazły swoje potwierdzenie. Teraz wiemy już bowiem, że Wilton "zews" Prado nie będzie dłużej sprawować obowiązków trenera Evil Geniuses, bo na dzień przed startem Intel Extreme Masters Summer 2021 opuścił formację.

Wzloty i upadki EG

To było szalone 14 miesięcy, w których trakcie zaliczyliśmy wiele wzlotów i upadków – przyznał zews w opublikowanym przez siebie oświadczeniu. – W czasie, który był jednym z najbardziej szalonych okresów w historii ludzkości, widziałem, jak nasz zespół wchodzi na sam światowy szczyt i osiąga wiele sukcesów, ale także odnosi bolesne porażki. Mimo że mój czas spędzony tutaj nie był przesadnie długi, to dał mi wspomnienia, których nigdy nie zapomnę. Dziękuję wszystkim moim obecnym i byłym kolegom z zespołu EG. Ważne dla mnie jest, by przekazać wam moje uznanie i podziękować za to, że byliście częścią moich wspomnień – zakończył.

Prado trenerem Evil Geniuses został w kwietniu 2020 roku, zastępując na tym stanowisku Cheta "Cheta" Singha. Pod jego wodzą północnoamerykańska formacja zaliczyła kilka naprawdę dobrych występów, sięgając po triumfy w regionalnych dywizjach BLAST Premier Spring 2020, cs_summit 6 oraz ESL One Cologne 2020. Niemniej rok 2021 nie był już dla Brazylijczyka i jego podopiecznych tak udany. Dwie zmiany kadrowe, w wyniku których Ethana „Ethana” Arnolda i Tarika „tarika” Celika zastąpili Owen „oBo” Schlatter oraz Michał „MICHU” Müller, nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, a ekipa z dwoma ostatnimi turniejami pożegnała się po zaledwie dwóch meczach.

Skład CS:GO Evil Geniuses prezentuje się tak:

  • Vincent „⁠Brehze⁠” Cayonte
  • Tsvetelin „⁠CeRq⁠” Dimitrov
  • Peter „⁠stanislaw⁠” Jarguz
  • Owen „⁠oBo⁠” Schlatter
  • Michał „⁠MICHU⁠” Müller

Co dalej z zewsem?

Z oświadczenia zewsa można wywnioskować, że wciąż obowiązuje go kontrakt z EG. Brazylijczyk zaczął już jednak szukać nowych wyzwań. Wszystko wskazuje na to, że chce pozostać przy Counter-Strike'u i jest gotów rozpatrzeć potencjalne oferty.