Czytacie tytuł i myślicie pewnie: "to żart". Otóż nie. Już 8 czerwca naprawdę odbędą się mistrzostwa, których areną będą arkusze kalkulacyjne Microsoft Excel. Reprezentanci i reprezentantki ośmiu krajów, a wśród nich Polka, zmierzą się w Financial Modeling World Cup - Multiplayer Battle.

Microsoft Excel to (prawie) esport

Na czym polegać będzie turniej? Zadaniem zaproszonych do rywalizacji uczestników będzie stworzenie najlepszego modelu finansowego. Celem takiego modelu jest prognozowanie przyszłych wyników finansowych na przykład jakiejś firmy. Można się zatem spodziewać wykorzystania wielu złożonych funkcji i reguł, o których istnieniu większość z nas nie ma pewnie bladego pojęcia.

Polka wśród uczestniczek

W "esportowych" mistrzostwach w Excelu wystąpi osiem osób. Sami organizatorzy określają ich najlepszymi w swoim fachu. Andrew Ngai reprezentował będzie Wielką Brytanię, natomiast Michael Jarman Kanadę. W zmaganiach wezmą też udział Stéphanie Annerose ze Stanów Zjednoczonych i Jason Webber z Republiki Południowej Afryki. O zwycięstwo w Financial Modeling World Cup - Multiplayer Battle postarają się także Anup Agarwal z Indii, John Lim z Australii oraz Jeff Heng Siang Tan z Malezji. W zawodach wystąpi też Polka, Gabriela Strój, która jest menadżerem w PwC Polska.

Zawody w modelowaniu finansowym w Microsoft Excel rozpoczną się 8 czerwca o godzinie 13:00. Na zwycięzcę czeka nagroda w postaci 5 000 dolarów. Rywalizację będzie można oglądać na kanale YouTube: