STS
fot. ESL/Stephanie Lieske

GruBy i OKOLICIOUZ kontynuują walkę w 99Liga Season 17

Przed Cowaną Gaming kolejny mecz w ramach fazy pucharowej najwyższej dywizji 99Liga Season 17. Tym razem drużyna dwóch Polaków podejmie PIXLIP Gaming i jeżeli wygra, to znajdzie się już tylko o krok od wielkiego finału. Cowana Gaming vs (17:00, BO3) PIXLIP Gaming W fazie zasadniczej Cowana radziła sobie ze zmiennym szczęściem. Zespół Michała „OKOLICIOUZA” Głowatego […]

Przed Cowaną Gaming kolejny mecz w ramach fazy pucharowej najwyższej dywizji 99Liga Season 17. Tym razem drużyna dwóch Polaków podejmie PIXLIP Gaming i jeżeli wygra, to znajdzie się już tylko o krok od wielkiego finału.

Cowana Gaming vs
(17:00, BO3)
PIXLIP Gaming

W fazie zasadniczej Cowana radziła sobie ze zmiennym szczęściem. Zespół Michała „OKOLICIOUZA” Głowatego finiszował co prawda na najniższym stopniu podium, ale mimo wszystko zaledwie trzy zwycięstwa i aż cztery remisy trudno uznać za bilans zadowalający. Nic więc dziwnego, że ostatniego dnia maja w zespole doszło do kolejnej w tym roku kadrowej roszady, w wyniku której poza składem znalazł się Lukas „ecfN” Kauer. Jego miejsce dość niespodziewanie zajął Dominik „GruBy” Świderski, który dopiero co mógł świętować zdobycie mistrzostwa Polskiej Ligi Esportowej wraz z Illuminar Gaming. 26-latek po raz pierwszy w swojej karierze postanowił spróbować sił poza granicami kraju.

Pod banderą nowej organizacji mogliśmy oglądać go już podczas pierwszej rundy play-offów, gdy Cowana podejmowała Sissi State Punks. Sam mecz rozstrzygnął się dopiero po trzech mapach, a zespół GruBego i OKOLICIOUZA do ostatnich chwil musiał drżeć o awans, bo decydujące Vertigo zamknął dopiero przy wyniku 16:14. I niestety nie jest to dobry prognostyk na przyszłość, tym bardziej że podopieczni Dominika „KiNGDOMA” Aberle w 2. rundzie dolnej drabinki zmierzą się z PIXLIP, które w poprzednim etapie rozgrywek sprawiło im sporo problemów. Wówczas obie ekipy podzieliły się ze sobą punktami po dwóch zaciętych potyczkach, niemniej dziś do podziału oczek nie dojdzie – ktoś po prostu pożegna się z marzeniami o końcowym triumfie.

Mecz pomiędzy Cowaną Gaming a PIXLIP Gaming rozpocznie się o godzinie 17:00 i rozegrany zostanie w systemie BO3. Starcie to wraz z niemieckim komentarzem obejrzeć będzie można na pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

shad0w wraca do gry i dołącza do LGD Gaming

Po kilku miesiącach przerwy Zhiqiang "shad0w" Zhao powraca do gry. Włoski leśnik, który pozostawał bezrobotny od końcówki ubiegłego roku, w nadchodząc...