STS
fot. Illuminar Gaming

Illuminar broni honoru polskiej sceny. Dziś poznamy mistrzów PLE.GG: VALORANT Nations Circuit

Dwa miesiące temu osiem drużyn zaczynało walkę o mistrzowski tytuł PLE.GG: VALORANT Nations Circuit. Niemniej dziś w grze o pierwsze miejsce liczą się już tylko dwa zespoły, przed którymi mecz finałowy o czempionat oraz główną nagrodę w postaci 12,5 tysiąca złotych.

Illuminar Gaming vs
(18:00, BO5)
HEET

Szansę na końcowy triumf nadal ma jeden w pełni polski skład. Mowa tutaj o Illuminar Gaming, które jeszcze w fazie zasadniczej wypadło nieco słabiej niż zakładano. Karol „Nitro” Przedpełski i jego koledzy wygrali co prawda cztery mecze, ale aż trzykrotnie opuszczali serwer pokonani, co dało im dopiero czwarte miejsce. Z tego też powodu zaczęli oni swoją przygodę z play-offami już w pierwszej rundzie, ale ostatecznie nie sprawiło im to większego problemu. Reprezentanci iHG najpierw pokonali bowiem Czechów z eSuby, a następnie w bratobójczym polskim półfinale wyrzucili za burtę triumfatorów poprzedniego etapu z MAD DOG’S PACT, który ograli wynikiem 2:0.

Z kolei HEET pierwszą fazę rozgrywek od PLE zakończyło na fotelu wicelidera, toteż nikogo nie zdziwił raczej fakt, że Węgrzy przez play-offy przeszli niczym burza i nie stracili nawet mapy. W międzyczasie ich wyższość musiały wobec tego uznać zarówno XPG Invicta, jak i Team Sampi. Słabsze od drużyny Bence „DeadFoxa” Böröcza okazało się też samo Illuminar, które jeszcze w poprzednim etapie poległo z HEET wynikiem 0:2. Wówczas obiec mapy, Split i Ascent, miały dość jednostronny charakter, ale inna była też stawka pojedynku. Tym razem Polacy, wzmocnieni poprzednimi zwycięstwami, powinni postawić swoim oponentom wygórowane warunki i realnie podjąć rękawicę.


Mecz pomiędzy Illuminar Gaming a HEET rozpocznie się o godzinie 18:00 i rozegrany zostanie w systemie BO5. Starcie to wraz z niemieckim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Polskiej Ligi Esportowej na Twitchu.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

mouz nowym zawodnikiem Pompa Teamu

Testy dobiegły końca i dziś nie ma już żadnych wątpliwości. Mikołaj "mouz" Karolewski został zaprezentowany jako nowy członek Pompa Teamu, który w zwi...