W cyklu VALORANT Champions Tour 2021 trwa na razie przerwa, ale nie oznacza to, że na scenie VALORANTA nic się nie dzieje. Przed nami bowiem druga odsłona LVP Rising Series, podczas której w akcji zobaczymy aż dziesięciu naszych rodaków.

Hiszpańskie eliminacje po polsku

Większość z nich awans zapewniła sobie już wcześniej na drodze hiszpańskich eliminacji. W taki właśnie sposób przepustkę do zawodów zdobył np. Team Queso reprezentowany przez w pełni polski skład Kamila "krytyqa" Dudka. Ponadto na liście uczestników pojawili się także Movistar Riders, którego zawodnikami są dwaj Polacy, Maks "kamyk" Rychlewski oraz Dawid "Filu" Czarnecki. Nie można też nie wspomnieć o Vodafone Giants. Od kilku tygodni reprezentantem hiszpańskiej organizacji jest dobrze znany fanom Counter-Strike'a Michał "MOLSI" Łącki, który po nieudanej przygodzie z Teamem Finest próbuje odbudować swoją karierę.

Acend na plus, G2 zawodzi

A na tym nadwiślańskie akcenty się nie kończą, podczas turnieju kwalifikacyjnego przygotowanego z myślą o pozostałych europejskich krajach sukces osiągnęło Acend. Triumfatorzy pierwszego turnieju Masters w ramach VCT niedawno dokonali pierwszej roszady w swoim składzie, w wyniku czego do ekipy Patryka "starxo" Kopczyńskiego dołączył związany wcześniej z G2 Esports Aleksander "zeek" Zygmunt. A skoro już o G2 mowa. Zespół ten przeszedł ostatnio gruntowny remont, bo poza zeekiem pożegnał też m.in. Patryka "paTiTka" Fabrowskiego, ale zmiany te nie pomogły mu w osiągnięciu awansu. Na jego drodze stanęło bowiem Finest, które w decydującym meczu wygrało 2:1.

Lista uczestników LVP Rising Series:

19esports Acend Cream Real Betis Team DeftFox
Team Finest GRAZHtAS King's Gambit LastNightLeftovers
Movistar Riders Team Queso SAW SUPRMODE
TOOOLS eSports UCAM Esports Club Vodafone Giants Wave Esports

Druga odsłona LVP Rising Series wystartuje 8 czerwca. Najpierw uczestnicy rywalizować będą w ramach fazy grupowej, po której przyjdzie pora na rozgrywane z zastosowaniem drabinki pojedynczej eliminacji play-offy. Wielki finał turnieju zaplanowano na 18 czerwca – jego zwycięzca zgarnie 2 tysiące euro oraz 2640 punktów. To właśnie owe punkty przesądzą o tym, kto pojawi się na zawodach finałowych, których łączna pula nagród wyniesie 20 tysięcy euro.