Wtorek zapowiada się raczej spokojnie jeżeli chodzi o wydarzenia na serwerze z udziałem polskich graczy Counter-Strike'a. Niemniej nie znaczy to, że w ogóle nic nie będzie się dziać, bo w akcji zobaczymy m.in. reprezentantów Izako Boars.

Dzik w ESEA Premier nie taki dziki

Popularne Dziki, które przed sezonem awansowały na drugi poziom rozgrywkowy, jak dotychczas prezentowały się dość przeciętnie. Dość powiedzieć, że podopieczni Bartosza "Hypera" Wolnego mimo rozegrania trzech spotkań nadal nie otworzyli swojego dorobku, przez co zamykają tabelę grupy B. Tuż nad nimi znajduje się ich najbliższy rywal, Sprout, który również nie posiada jeszcze punktów, ale ma za sobą o jeden mecz mniej. Przed nami więc prawdziwe starcie outsiderów, które zwycięzcy pomoże w końcu odbić się od dna, przegranego natomiast na dłużej zatrzyma w strefie spadkowej. Stawka jest więc spora, bo przecież faza zasadnicza ESEA Premier powoli dobiega końca i będzie coraz mniej czasu na to, by jeszcze spróbować uniknąć degradacji.

CZYTAJ TEŻ:
Bielik, Kownacki i Pawłowski mieli zatrudnić skład CS:GO. „Wszystko było już na stole”

Przed Polakami w Brugge dwa mecze

Wcześniej jednak czas umilać nam będą Mateusz „matty” Kołodziejczyk oraz Mateusz „n0tice” Wolniak. Ich Club Brugge eSports rozpocznie bowiem zmagania w ramach pierwszej fazy Spring Sweet Spring 3 i już dziś może wywalczyć awans do kolejnego etapu, chociaż równie dobrze może odpaść z turnieju. Wiele w tym wypadku zależeć będzie od inauguracyjnej potyczki z Francuzami z Ambush Esport. Jeżeli drużyna Polaków wygra, to weźmie udział w meczu o pierwsze miejsce w zachodnioeuropejskiej grupie, w przypadku porażki zaś będzie musiała postarać się, by nie finiszować na pechowym czwartym miejscu. A łatwo nie będzie, bo kolejni potencjalni rywale Brugge to nie tylko Chetz Esports, ale też ALTERNATE aTTaX.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

8 czerwca
15:00 Club Brugge eSports vs  Ambush Esport BO3 transmisja
18:00 mecz wygranych grupy D (Brugge) BO3
18:00 mecz przegranych grupy D (Brugge) BO3
19:00 Izako Boars vs  Sprout BO3 transmisja