League of Legends na najwyższym poziomie powraca na całym świecie. Ostatnio wystartowały chińskie i północnoamerykańskie rozgrywki, a przed nami start LoL European Championship. Dzisiaj za to zainaugurowany zostanie letni split LoL Champions Korea. Koreańska liga powraca z hukiem, bowiem już w pierwszym tygodniu będziemy mogli obserwować parę ekscytujących meczów.

T1 i HLE podczas inauguracyjnego dnia

Jednym z nich niewątpliwie będzie dzisiejsze starcie T1 z Hanwha Life Esports. Wielu fanów Lee "Fakera" Sang-hyeoka i spółki niewątpliwie marzy o powrocie formacji na Worldsy, aczkolwiek o to nie będzie łatwo, wszak w Korei Południowej chrapkę na to ma parę innych zespołów. Jednym z nich jest właśnie HLE, w którym dowodzi Jeong "Chovy" Ji-hoon, uważany przez spore grono za najlepszego midlanera nie tylko w LCK, ale na całym świecie.

Dla ekipy Ji-hoona nie będzie to zresztą jedyny niełatwy pojedynek na dniach, jako że w sobotę HLE stanie w szranki z Gen.G Esports, czyli wicemistrzami wiosennej edycji rozgrywek. Ci w trakcie przerwy nie dokonali żadnych zmian, dlatego też z czystym sumieniem można oczekiwać od nich jeszcze większego zgrania. W samej fazie zasadniczej Spring Splitu podzielili się oni punktami z Hanwha Life, dlatego też można spodziewać się wyrównanego show.

Co czeka w tym tygodniu DWG KIA?

Przygotowując się do najbliższych zmagań w ramach LCK nie sposób nie śledzić także poczynań DWG KIA. Mistrzowie świata mają za sobą klęskę w finale Mid-Season Invitational 2021, w którym ulegli Royal Never Give Up. Srebrny medal powinien jeszcze bardziej zmotywować podopiecznych Kima "kkOmy" Jeong-gyuna, którzy w tym tygodniu podejmą T1 oraz KT Rolster, kolejno w piątek i niedzielę. Na papierze to właśnie oni są faworytem, jak jednak nauczyło nas League of Legends, wszystko jest możliwe.

Harmonogram pierwszej kolejki letniego splitu LCK 2021:


1. tydzień
Środa, 9 czerwca
10:00 Fredit BRION vs Liiv SANDBOX BO3
13:00 T1 vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
Czwartek, 10 czerwca
10:00 kt Rolster vs NS RedForce BO3
13:00 Gen.G Esports vs DRX BO3
Piątek, 11 czerwca
10:00 Afreeca Freecs vs Fredit BRION BO3
13:00 DWG KIA vs T1 BO3
Sobota, 12 czerwca
10:00 NS RedForce vs Liiv Sandbox BO3
13:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs Gen.G Esports BO3
Niedziela, 13 czerwca
10:00 kt Rolster vs DWG KIA BO3
13:00 DRX vs Afreeca Freecs BO3