Zamieszanie wokół zespołu CS:GO Akuma trwa w najlepsze. Po oskarżeniach ze strony ESIC, o których pisaliśmy wcześniej, głos postanowiła zabrać gwiazda ekipy, Dmitriy "SENSEi" Shvorak.

Ostatnie dni nie są najłatwiejsze dla członków Akumy. Ukraińska ekipa, zaraz po zakończeniu EPIC League CIS, turnieju będącego eliminacjami do Majora dla wschodniej części Europy, została posądzona o oszukiwanie i współpracę z jednym z adminów rozgrywek. Mimo oczyszczenia z zarzutów przez rosyjską federację esportową, wokół zespołu wciąż unosiła się chmura niepewności i domysłów, którą dziś podsyciła Esports Integrity Comission Zgodnie z jej informacjami, były szef ekipy, Alexander Shysko, zamieszany był w ustawianie własnych spotkań w czasach prowadzenia Project X. Właśnie pod taką nazwą występowali wcześniej zawodnicy Akumy.

SENSEi wydał oświadczenie

Kilkadziesiąt minut temu, w imieniu całego zespołu, głos w sprawie zabrać postanowiła jego największa gwiazda, SENSEi. Ukrainiec wydał oświadczenie, w którym odnosi się do całej sytuacji.

Chcemy powiedzieć jasno, że żaden z zawodników Akumy/ex-Project X nie był zamieszany w ustawianie własnych spotkań. Zaznaczamy też, że nikt z nas nie może brać odpowiedzialności za działania naszego byłego szefa, Alexandra Shysko. Jesteśmy gotowi na współpracę z ESIC i przekazanie wszystkich pomocnych i potrzebnych informacji.

Na ten moment nie wiadomo, jak sprawa potoczy się w najbliższych dniach. Wszelkie dowody zostały jednak przekazane Valve, które niedługo powinno podjąć wiążące decyzje. Jeszcze jutro ukraińska drużyna powinna jednak rozegrać spotkanie przeciwko ex-Marlian w ramach European Development Championship 4.