Ostatnim spotkaniem w ramach dzisiejszych rozgrywek 6. sezonu Ultraligi było starcie pomiędzy PDW oraz Illuminar Gaming. Nowa formacja na polskiej scenie League of Legends przed tym meczem miała już jedno zwycięstwo na koncie, podczas gdy IHG miało za sobą porażkę z Teamem ESCA Gaming. Gracze spod szyldu Oczka wykazali się niesamowitą cierpliwością i wyczuciem tempa gry. Przez większość meczu grali z deficytem złota, ale nie powstrzymało ich to przed wygrywaniem kluczowych walk.

PDW 0:1 Illuminar Gaming
Color
Mordekaiser
LeQu
Renekton
Bruness
Volibear
Chris
Diana
Czajek
Tristana
Eścik
Orianna
Odi11
Kai'Sa
ZAMULEK
Ezreal
kubYD
Nautilus
xCharm
Braum

Po obu stronach faza draftu wyglądała dość odważnie. W oczy rzucała się Diana w lesie w rękach Krystiana "Chrisa" Dobrzańskiego. Pierwsza krew padła już w czwartej minucie. Jakub "kubYD" Grobelny oraz Bruno "Bruness" Freund odwiedzili swojego midlanera, dzięki czemu na konto PDW poszły aż dwie eliminacje. Czajek z taką przewagą poczuł się bardzo pewnie i po jakimś czasie ograł swojego rywala z linii w walce jeden na jeden. Nowa organizacja zaczęła popisywać się swoimi umiejętnościami i wyglądało to bardzo imponująco.

Gracze spod szyldu oczka odgryźli się i przejęli pierwszego smoka w grze. Nie zdało się to na wiele, wszak przed piętnastą minutą zawodnicy stojący po niebieskiej stronie mieli trzy tysiące złota przewagi. Tristana w rękach Czajka miała wtedy aż cztery eliminacje i stanowiła bardzo duże zagrożenie. Jeśli podopieczni Illuminar chcieliby stanąć do walki, przeciwny midlaner powinien być w centrum uwagi.

IHG nadrobiło straty i wygrało z PDW

W 26. minucie Dominik "ZAMULEK" Biela i spółka wygrali pierwszą walkę drużynową, co zmieniło zupełnie stan gry. Strzelec popisał się świetnym użyciem umiejętności i usunął ostatniego gracza PDW. IHG mogło pozwolić sobie na przejęcie Barona Nashora i zbliżyć się do rywali w posiadanym złocie. Parę minut później doszło do kluczowej walki drużynowej, w której IHG potwierdziło swoją dominację. W 35. minucie Nexus najnowszej formacji w Ultralidze został zniszczony.

Ultraliga powraca już 15 czerwca o godzinie 17:30. Transmisja będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących szóstego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej: