STS
fot. AGO ROGUE

Dwie niepokonane drużyny, K1CK bez wygranej. Za nami pierwszy tydzień Ultraligi

Drugi dzień spotkań szóstego sezonu Ultraligi mamy już za sobą. Sytuacja w tabeli zaczyna się klarować i to w dość niespodziewany sposób. K1CK po dzisiejszej porażce z Gentlemen’s Gaming powoli oddala się od czołówki stawki, natomiast AGO ROGUE oraz Team ESCA Gaming póki co są niepokonane. Mieliśmy też okazję zobaczyć niesamowity powrót do gry z deficytu w złocie w wykonaniu Illuminar Gaming.

AGO ROGUE wysuwa się na prowadzenie, Dżentelmeni posyłają K1CK na dół tabeli

Pierwsza gra rozgrywała się pomiędzy AGO ROGUE oraz devils.one. Obrońcy tytułu mistrza Polski rozpoczęli od odważnego zagrania na dolnej alei, gdzie padły aż trzy fragi. RGO odeszło jednak zadowolone z tej potyczki, ponieważ już w czwartej minucie Damian „Lucker” Konefał cieszył się dwoma zabójstwami. Diabły walczyły jednak bardzo dzielnie. Zgarnęły eliminację na toplanerze rywali, odgryzały się na dole mapy i w ten sposób pozostawały mniej więcej na równi w złocie. Strzelec Łotrzyków w piętnastej minucie miał już prawie pięćdziesiąt farmy więcej od swojego przeciwnika, co poskutkowało bardzo groźną Kai’Są. W dwudziestej pierwszej minucie AGO ROGUE zapewniło sobie wzmocnienie Barona Nashora, wygrało walkę i od tego momentu było już z górki. Mistrzowie Ultraligi zniszczyli wrogi Nexus w 28. minucie. Całą relację można przeczytać tutaj.

W drugim spotkaniu K1CK podejmowało Gentlemen’s Gaming. Z obu stron mieliśmy do czynienia z agresją już od wczesnej fazy rozgrywki. Dżentelmeni dzięki grze wokół górnej alejki zdołali przejąć kontrolę nad pierwszymi potworami. Dla ekipy Łukasza „Puki Style’a” Zygmunciaka nie miało to większego znaczenia, ponieważ to ona zdołała sobie zbudować przewagę w złocie. Faworyci tego pojedynku musieli się nieźle zdziwić, kiedy rywalom udało się zapewnić smoczą duszę. To wzmocnienie pozwoliło GGM przejąć Starszego Smoka, a później także Barona Nashora. Dżentelmenom udało się zamknąć tę grę w 33. minucie. To oznacza, że K1CK po pierwszym tygodniu rozgrywek pozostaje bez zwycięstwa.

ESCA bez porażki, IHG powraca z deficytu

Później przyszła pora na starcie między Komil&Friends oraz Teamu ESCA Gaming. Chociaż od samego początku Damian „defles” Filipow starał się naciskać na swojego przeciwnika, by zbudować sobie przewagę, to udany gank ze strony rywali zniwelował tę różnicę. KNF sukcesywnie zaczęło zdobywać kolejne eliminacje i zgarnęło dla siebie pierwszego smoka w grze. ESCA nie pozostawała dłużna i przez to właśnie zespół Dawida „Dawidsonka” Trojanowskiego uzbierał sobie więcej złota przed piętnastą minutą. W decydującej walce to właśnie ten midlaner błysnął, usuwając aż trzech przeciwników. W ten sposób TEG zapewnił sobie fioletowe wzmocnienie i zgarnął punkt za wygraną w tym spotkaniu.

Ostatni mecz wyglądał na początku jak łatwe zwycięstwo dla PDW. Mateusz „Czajek” Czajka w 15. minucie miał już cztery eliminacje i wydawało się, że pokona swoją byłą drużynę. Illuminar Gaming grało jednak cierpliwie i metodycznie, nie tracąc nadziei na odwrócenie się sytuacji. Tak też się w końcu stało. Po wygranej walce drużynowej w 24. minucie pod wodzą Dominika „ZAMULKA” Bieli IHG mogło zwrócić się w stronę Barona Nashora. To pozwoliło na zmniejszenie deficytu w złocie i prowadziło do kolejnych wygranych potyczek. Tym samym gracze spod szyldu Oczka odbili się i wygrali z najnowszą formacją na polskiej scenie LoL-a. Całą relację można przeczytać tutaj.

Wyniki spotkań drugiego dnia Ultraligi:

Środa, 9 czerwca
17:30 devils.one 0:1 AGO ROGUE BO1
18:30 K1CK 0:1 Gentlemen’s Gaming BO1
19:30 Komil&Friends 0:1 Team ESCA Gaming BO1
20:30 PDW 0:1 Illuminar Gaming BO1

Tabela Ultraligi po pierwszym tygodniu:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 2 2 0 100%
2. Team ESCA Gaming 2 2 0 100%
3. PDW 2 1 1 50%
4. Komil & Friends 2 1 1 50%
5. Gentlemen’s Gaming 2 1 1 50%
6. Illuminar Gaming 2 1 1 50%
7. K1CK 2 0 2 0%
8. devils.one 2 0 2 0%
Legenda:
 Awans 2. rundy górnej części drabinki fazy pucharowej
 Awans 1. rundy górnej części drabinki fazy pucharowej
 Awans do dolnej części drabinki fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Ultraliga powraca już 15 czerwca o godzinie 17:30. Transmisja będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących szóstego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PDW powstrzymane! IHG wygrywa wyrównane spotkanie w Ultralidze

Ostatnim spotkaniem w ramach dzisiejszych rozgrywek 6. sezonu Ultraligi było starcie pomiędzy PDW oraz Illuminar Gaming. Nowa formacja na polskiej sce...