Tęskniliśmy niemiłosiernie za kolejnymi zmaganiami drużyn w Ultralidze. Całe szczęście ta po kilku miesiącach absencji wróciła i już w pierwszej kolejce zaserwowała nam wiele niespodziewanych rezultatów. Na ten moment najsolidniejszą ekipą bez dwóch zdań jest AGO ROGUE, choć Team ESCA Gaming również mocno wszedł w rywalizację. Którzy zawodnicy jednak najlepiej wypadli na tle innych graczy pełniących tę samą rolę? Przyjrzyjmy się temu w pierwszej odsłonie piątki tygodnia!

Top – Petr "bobista" Fojtík

Już pierwszy wybór może dla wielu okazać się zaskoczeniem, jednak to, co Czech wyprawiał na Summoner's Rifcie, wymaga docenienia. W pierwszej grze przeciwko Komil&Friends stanowił ostoję zespołu, który nie radził sobie zbyt dobrze. To on władając Gangplankiem był w stanie wypracować sobie przeogromną przewagę na górnej alei. Dzięki niej bobista sprawił, że jego ekipa przez długi czas utrzymywała się w grze, jednak ostatecznie i tak poległa. Drugi występ to już prawdziwy pokaz talentu na Wukongu. Sterując Małpim Królem reprezentant Gentlemen's Gaming znajdował kluczowe inicjacje, które ostatecznie doprowadziły do triumfu nad faworyzowanym K1CK. Nie dziwi więc, że toplaner został wyróżniony tytułem MVP za ten mecz oraz oczywiście miejscem w naszym zestawieniu.

Jungle – Bruno "Bruness" Freund

Do tytułu najlepszego leśnika tego tygodnia mieliśmy kilku mocnych kandydatów. Wielu z nich jednak wykazując się w jednej grze, nie potrafili przekuć swojego potencjału na kolejną potyczkę. Wybór zatem padł na dżunglera, który w trakcie dwóch spotkań zaprezentował się najstabilniej z całej stawki. Podczas dominującego zwycięstwa przeciwko devils.one, nie jesteśmy w stanie niczego Brunessowi zarzucić. Rumble w jego wykonaniu był niemalże bezbłędny, co mogło cieszyć oko niejednego fana League of Legends. Pojedynek z Illuminar Gaming również wyglądał obiecująco w wykonaniu zawodnika PDW, jednak koniec końców załoga nowej organizacji musiała uznać wyższość rywala. Porażka natomiast nie była spowodowana słabą dyspozycją Freunda, toteż 20-latek bez skrupułów może zająć miejsce w składzie pierwszej kolejki.

Mid – Dawid "Dawidsonek" Trojanowski

Dotychczas znany ze swoich ponadprzeciętnych umiejętności solokolejkowych. W tym tygodniu Dawidsonek jednak pokazał, że potrafi gasić nie tylko w grach rankingowych, ale i na najwyższym w Polsce poziomie zmagań. Trojanowski na przestrzeni dwóch rozgrywek nie pozwolił posłać siebie do piachu ani razu. Dwukrotnie zdecydował się na zagranie Viktorem, co poprowadziło jego zespół do zdobycia kompletu punktów w tygodniu otwarcia. Ponadto koneser takich postaci jak Kayle, Kassadin czy właśnie Zwiastuna Maszyn, zapisał już na swoim koncie dwa MVP.

ADC – Damian "Lucker" Konefał

Tutaj nie mógł pojawić się kto inny niż właśnie Lucker. 23-latek nie bez powodu bije się o miano najlepszego polskiego strzelca z Pawłem "Woolitem" Pruskim. Na Polach Sprawiedliwości był koszmarem dla swoich przeciwników. Konefał zanotował wręcz monstrualne statystki w trakcie dwóch dotychczasowych spotkań. 17/0/12 to bilans godny wszelkich pochwał i gromkich braw. Naturalnie więc aktualny mistrz Ultraligi ma już w dobytku dwie nagrody najbardziej wartościowego zawodnika. Jeżeli ktoś szukał absolutnego specjalisty we władaniu Kai'Są, to właśnie go znalazł.

Support – Łukasz "Pyrka" Grześkowiak

Listę zamyka wspierający AGO ROGUE, będący wraz ze swoim partnerem z linii postrachem wśród rywali. Pyrka w hicie wtorkowego popołudnia zaprezentował nam multum godnych uwagi zagrań, sterując Alistarem. Jego podrzuty były jednym z czynników, które doprowadziły do pokonania K1CK. We wczorajszym pojedynku z devils.one Grześkowiak początkowo był wykorzystywany jako mięso armatnie, po to, aby jego sojusznicy mogli zyskiwać więcej zasobów. Nautilus w jego rękach niezmiernie przydał się jednak w dalszej części starcia. Jego wyłapania okazały się być kluczowe w ostatecznym rezultacie, a w szczególności podczas przejmowania obiektów na mapie. Dwójka triumfatorów zeszłego sezonu zmagań kompletuje nam zatem całą listę.

W artykule wykorzystano grafiki należące do Ultraligi.