Na sam koniec dnia pełnego emocji w League of Legends European Championship mogliśmy obejrzeć batalię między Fnatic oraz Misfits Gaming. W końcu mieliśmy okazję przekonać się, jak Gabriël "Bwipo" Rau radzi sobie w roli leśnika. Mimo świetnej formy Belga, to jednak Króliki zwyciężyły w tym starciu.

Fnatic 0:1 Misfits Gaming
Adam
Viego
HiRit
Lee Sin
Bwipo
Rumble
Razork
Udyr
Nisqy
Lucian
Vetheo
Akali
Upset
Xayah
Kobbe
Kai'Sa
Hylissang
Rakan
Vander
Alistar

Spotkanie rozpoczęło się od kilku przepychanek na dolnej alei. Żadna ze stron jednak nie zdołała zdobyć eliminacji. Pierwsza krew padła dopiero w siódmej minucie, kiedy to środek mapy odwiedził Iván "Razork" Díaz. Praktycznie w pojedynkę zdołał zabić Yasina "Nisqy'ego" Dinçera. W rezultacie sam jednak musiał oddać życie, gdyż leśnik za bardzo zbliżył się do wrogiej wieży. Chwilę później Bwipo popisał się świetnym zagraniem, zabijając przeciwnego midlanera i zgarniając pierwszego smoka w grze.

Tuż przed dziesiątą minutą Fnatic zdołało zbudować drobną przewagę w złocie. Herold puszczony przez czarno-pomarańczowych pomógł im później powiększyć tę różnicę do trzech tysięcy. Kiedy przyszła pora na pierwszą walkę drużynową, Bwipo po raz kolejny zasłużył na pochwały. Belg zgarnął w niej aż trzy zabójstwa dzięki świetnemu użyciu umiejętności. W siedemnastej minucie Kroliki się odgryzły podczas batalii o drugiego Herolda. Ekipie Oskara "Vandera"  Bogdana udało się usunąć wszystkich przeciwników i wrócić do gry.

Chwilę później drużyny starły się ponownie. Tym razem bohaterem starcia była Akali w rękach Vincenta "Vetheo" Berrié'go, która wyeliminowała aż czterech rywali. Wszystko wskazywało na to, że Króliki nie zamierzają poddać się bez walki. W 30. minucie Francuz ponownie zgarnął quadrakilla w kluczowym pojedynku, który zadecydował o rezultacie tego spotkania. Chwilę później Misfits zniszczyło Nexus rywali.

To tyle na dzisiaj w ramach pierwszego dnia rozgrywek w LEC. Rozgrywki powracają jednak już jutro o godzinie 17:30. Pełny harmonogram oraz transmisję z  LEC 2021 Summer Split możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej: