STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

draken rozstaje się z Guild. Dwumiesięczna przerwa Szweda

Guild Esports rozstaje się z Williamem „drakenem” Sundinem. Decyzja o dwumiesięcznej przerwie spowodowana jest potrzebą poświęcenia większej ilości czasu rodzinie oraz przyjaciołom. Będzie ona również służyć, aby „naładować baterie i przygotować się do kolejnej wędrówki”. Z Counter-Strike’a do VALORANTA Szwedzki zawodnik, znany przede wszystkim z występów dla dywizji Counter-Strike’a w Ninjas in Pyjamas (m.in. triumf […]

Guild Esports rozstaje się z Williamem „drakenem” Sundinem. Decyzja o dwumiesięcznej przerwie spowodowana jest potrzebą poświęcenia większej ilości czasu rodzinie oraz przyjaciołom. Będzie ona również służyć, aby „naładować baterie i przygotować się do kolejnej wędrówki”.

Z Counter-Strike’a do VALORANTA

Szwedzki zawodnik, znany przede wszystkim z występów dla dywizji Counter-Strike’a w Ninjas in Pyjamas (m.in. triumf w Intel Extreme Masters Oakland), po kilku latach zamienił AK-47 na Vandala. Tym samym zaczął być profesjonalnym zawodnikiem w VALORANCIE, gdzie po krótkim czasie odnalazł się w Bonk. Finalnie zespół został przejęty przez Guild Esports, którego współwłaścicielem jest David Beckham. Mimo że draken nie był często obecny w górnej części tabeli spotkań, to jednak jego fenomenalne zagrania stawiały go w dobrym świetle. W ostatnich 90 dniach zapewnił ponad 200 Average Combat Score (średniego wyniku walki) oraz pozytywny stosunek zabójstw do śmierci.

Guild stabilną europejską organizacją

Mimo że formacja nie zagrała w VCT Masters 2, to pokazała pazur w VCT Masters Europe 1, gdzie zdołała znaleźć się w czołowej czwórce. W 2. fazie zakwalifikowała się do etapu play-off EMEA Pretendenci, gdzie została pokonana przez Oxygen Esports wynikiem 2:0. Faza 3. VCT zacznie się już 28 czerwca. Nowy format pozwala na zaproszenie zespołów do zamkniętych kwalifikacji na bazie ich poprzednich wyników w serii turniejów. Szwedzi mogą dostać taką szansę, dzięki ich obecności we wcześniej wspomnianym etapie pretendentów.

Obecny skład Guild Esports:

  • Malkolm „bonkar” Rench
  • Salf „Sayf” Jibraeel
  • Yacine „Yacine” Laghmari
  • Leo „Leo” Jannesson
  • André „BARBARR” Möller (trener)
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

LEC: Inspired lepszy w starciu polskich dżunglerów

Chwilę po tym, jak Misfits Gaming pokonało SK Gaming, na rozpadlinie przywoływaczy mogliśmy zobaczyć kolejnych Polaków w akcji. Tym razem przebudowany...