STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Ruszają wiosenne finały BLAST Premier. MICHU i spółka podejmą liderów rankingu HLTV

Mimo że mamy już połowę czerwca, to w cyklu BLAST Premier 2021 poznamy dopiero mistrzów wiosny. Cóż, tak się złożyło i nie ma co tego drążyć. Tym bardziej że do walki o awans na światowe finały BLASTA stanie osiem naprawdę ciekawie wyglądających ekip, wśród których nie zabraknie również Evil Geniuses. MICHU vs Gambit, ujęcie drugie […]

Mimo że mamy już połowę czerwca, to w cyklu BLAST Premier 2021 poznamy dopiero mistrzów wiosny. Cóż, tak się złożyło i nie ma co tego drążyć. Tym bardziej że do walki o awans na światowe finały BLASTA stanie osiem naprawdę ciekawie wyglądających ekip, wśród których nie zabraknie również Evil Geniuses.

MICHU vs Gambit, ujęcie drugie

Co więcej, to właśnie drużyna Michała „MICHA” Müllera zainauguruje wspomnianą imprezę i to od razu meczem z nie byle jakim przeciwnikiem. Na drodze podopiecznych północnoamerykańskiej organizacji stanie bowiem Gambit Esports, czyli niekwestionowany lider światowego rankingu, który dopiero co mógł świętować triumf podczas Intel Extreme Masters Summer 2021. W tym miejscu warto wspomnieć, że oba zespoły po raz ostatni mierzyły się ze sobą zaledwie cztery dni temu właśnie przy okazji owego IEM-a i wówczas górą byli gracze z Europy Wschodniej, którzy bez większych problemów rozprawili się z EG 2:0. Taki wynik wydaje się bardzo prawdopodobny także i tym razem, aczkolwiek MICHU i spółka dzięki niedawnemu spotkaniu będą zapewne lepiej przygotowani na to, co zespół Abaya „Hobbita” Khassenova może im zafundować na serwerze.

Kolejny powrót olofmeistera

Także dziś w akcji zobaczymy reprezentantów Ninjas in Pyjamas. Ci na IEM Summer zdecydowanie zawiedli, bo jako wicemistrzowie Flashpoint Season 3 odpadli już w fazie grupowej. Okazją dla Szwedów, by przynajmniej częściowo odkupić swoje winy będzie mecz z nieobliczalnym Complexity Gaming. Dzień później w akcji zobaczymy również G2 Esports i BIG, czyli dwóch przedstawicieli ścisłej światowej czołówki. Także jutro swój marsz po kolejny sukces w BLAŚCIE rozpocznie Natus Vincere, czyli mistrz sezonu 2020. Jego pierwszym rywalem będzie FaZe Clan, do którego składu oficjalnie powrócił Olof „olofmeister” Kajbjer. Do niedawna wydawało się, że 29-latek może już nigdy nie pojawić się na serwerze jako profesjonalny gracz CS:GO, ale niedawne odsunięcie od składu Marcelo „coldzery” Davida sprawiło, że doświadczony zawodnik po raz kolejny został wezwany na pomoc.

Harmonogram finałów BLAST Premier Spring 2021:

15 czerwca
15:30 Gambit Esports vs Evil Geniuses BO3
18:30 Ninjas in Pyjamas vs Complexity Gaming BO3
16 czerwca
12:30 G2 Esports vs BIG BO3
15:30 Natus Vincere vs FaZe Clan BO3
18:30 1. runda drabinki przegranych BO3
17 czerwca
12:30 1. runda drabinki przegranych BO3
15:30 półfinał drabinki wygranych BO3
18:30 półfinał drabinki wygranych BO3
18 czerwca
15:30 2. runda drabinki przegranych BO3
18:30 2. runda drabinki przegranych BO3
19 czerwca
15:30 finał drabinki wygranych BO3
18:30 3. runda drabinki przegranych BO3
20 czerwca
15:30 finał drabinki przegranych BO3
19:30 finał BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale ESPORT NOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat finałów BLAST Premier Spring 2021 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nerfy Lee Sina, Rumble'a i nie tylko. Co wprowadzi patch 11.13 dla LoL-a?

Powoli wchodzimy w środek tygodnia, co oznacza, że czekają nas informacje na temat najbliższej aktualizacji dla League of Legends. Ta pojawi się za ty...