STS
fot. Illuminar Gaming

Przed nami druga kolejka Ultraligi. Illuminar i Dżentelmeni jako pierwsi w boju

Lato w League of Legends wystartowało na dobre. Zainaugurowane zostały wszystkie czołowe rozgrywki na całym świecie, w tym również nasza Ultraliga. Dziś czas rozpocząć drugą kolejkę szóstego sezonu ligi. Pierwszy tydzień był dosyć zaskakujący, bowiem z bilansem 2-0 skończył między innymi Team ESCA Gaming. Za to beznadziejny początek przygody z nadwiślańskimi zmaganiami zaliczyli devils.one oraz K1CK, które poszukają w tym tygodniu pierwszych punktów.

IHG i GGM zainaugurują drugą kolejkę Ultraligi

Zanim jednak obie ekipy będą miały na to okazje, to na Summoner’s Rifcie zobaczymy inne zespoły. Jako pierwsi na serwer załadują się reprezentanci Illuminar Gaming oraz Gentlemen’s Gaming. Obie strony zwyciężyły swoich ostatnich rywali, którzy bynajmniej nie byli ligowymi słabeuszami. Mowa tutaj bowiem o K1CK i PDW, które przecież posiadają w swoich szeregach masę renomowanych i utalentowanych nazwisk. Dlatego też inauguracja dzisiejszych meczów zapowiada się niezwykle ciekawie, wszak jedna z nabierających rozpędów drużyn będzie zatrzymana.

A skoro już mowa o zatrzymywaniu rozpędzonych zespołów, to takiej próby podejmie się również PDW. Nowa organizacja na polskiej mapie LoL-a stanie w szranki z mistrzami Polski, AGO ROGUE. Na tych do tej pory nie ma mocnych, chociaż to chyba za mało powiedziane. Akademia Łotrzyków z łatwością poradziła sobie z przeciwnikami w poprzednim tygodniu. Tego samego nie mogą powiedzieć zawodnicy PDW, którzy pomimo wygranej z DV1 nie zaprezentowali najczystszego stylu. Dlatego też trudno typować tutaj innego faworyta niż RGO, aczkolwiek pamiętajmy, że Ultraliga lubi zaskakiwać, a podopieczni Adriana „Zeturala” Dziadkowca niewątpliwie są utalentowani.

Czy K1CK i DV1 siegną po pierwsze wygrane?

Pod koniec dnia okazje do zainkasowania pierwszych punktów na swoim koncie będą mieli gracze K1 i devils.one. Pierwsi z nich zmierzą się z Komil&Friends, drudzy następnie zagrają z Teamem ESCA Gaming. Większość fanów spisywała zarówno TEG jak i KnF na straty przed rozpoczęciem szóstego sezonu Ultraligi. Obie ekipy mogą za to zaliczyć pierwszą kolejkę z pewnością do udanych. Pokonanie wicemistrzów Polski i grających ze sobą całkiem długo Diabłów najprawdopodobniej sprawi, że będą mogli podobnie oceniać ten tydzień.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach Ultraligi:

Wtorek, 15 czerwca
17:30 Illuminar Gaming vs Gentlemen’s Gaming BO1
18:30 PDW vs AGO ROGUE BO1
19:30 Komil&Friends vs K1CK BO1
20:30 Team ESCA Gaming vs devils.one BO1

Transmisja będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie Twitch, YouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących szóstego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ruszają wiosenne finały BLAST Premier. MICHU i spółka podejmą liderów rankingu HLTV

Mimo że mamy już połowę czerwca, to w cyklu BLAST Premier 2021 poznamy dopiero mistrzów wiosny. Cóż, tak się złożyło i nie ma co tego drążyć. Tym bard...