STS
fot. K1ck eSports Club/Aleksandra Dorociak

Ultraliga: K1CK bezbłędne w drugim tygodniu. Puki w końcu z pentą!

W przedostatnim środowym starciu Ultraligi zmierzyli się ze sobą reprezentanci Illuminar Gaming oraz K1CK. Obydwa zespoły miały taki sam dorobek punktowy, więc oczywiste jest, że jeden z nich musiał wzbić się dziś wyżej w rankingu. Lepszym w całym starciu okazała się ekipa Mateusza „Matislawa” Zagórskiego, która drugą kolejkę zakończyła z kompletem punktów. Cały pojedynek został zwieńczony pentakillem w wykonaniu Łukasza „Pukiego Style’a” Zygmunciaka.

Illuminar Gaming 0:1 K1CK
LeQu
Gnar
Sacre
Wukong
Chris
Lee Sin
Stefan
Xin Zhao
Eścik
Seraphine
Matislaw
Karma
ZAMULEK
Tristana
Puki Style
Kai’Sa
xCharm
Gragas
Raxxo
Alistar

Po wyborach  obydwu midlanerów mogliśmy spodziewać się skupienia uwagi na bocznych alejkach. Mimo to w pierwszym zamieszaniu brała udział zarówno Seraphine jak i Karma. Miało ono miejsce podczas próby przejęcia Herolda przez drużynę niebieską. Kreatura ostatecznie padła łupem K1CK, lecz to przeciwnicy wygrali walkę, która wywiązała się chwilę później. To pozwoliło Illuminar zdobyć niewielką przewagę w złocie.

Kolejne minuty meczu to wzajemne zaczepki, które koniec końców nie przyniosły żadnego wykluczenia. Jedynie w okolicach 22. minuty Puki Style zdołał przypisać do swojego konta dwie eliminacje, po uprzednim wyłapaniu przeciwnego duetu z dolnej alejki. Prawdziwa jatka wydarzyła się chwilę później, gdzie K1CK znalazło potencjalnie korzystną dla siebie sytuację. Ta ostatecznie była absolutną klapą, a IHG idealnie wykorzystało błędy przeciwnika, najpierw uśmiercając trójkę oponentów, a następnie zgarniając fioletowe wzmocnienie.

Graczom K1CK zaczął palić się grunt pod nogami, bowiem ich wrogowie momentalnie zabrali się za natarcie, ale wicemistrzowie byli w stanie odeprzeć atak. Po kilku minutach spokojnej rozgrywki pojawił się kolejny Baron. Tym razem swoją prawdopodobnie jedyną okazję na odwrócenie losów rozgrywki znalazł zespół Matislawa, wyłapując dwóch przeciwników i przejmując Nashora. Cała gra sprowadziła się do ostatecznej walki na środku. Tam genialnymi umiejętnościami popisał się Puki Style, zdobywając pentakilla. K1CK w nietuzinkowy sposób zakończyło tydzień z sukcesem.

Jako ostatni w dzisiejszym dniu wystąpią AGO ROGUE oraz Gentlemen’s Gaming. Akademia Łotrzyków jest na ten moment bezbłędna i nic nie wskazuje na to, aby po pojedynku z Dżentelmenami miało się to zmienić.  Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu w poniższy baner.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Davidp żegna się z EXCEL, do składu VALORANTA dołącza RUBINO

Po zaledwie trzech miesiącach w podległej EXCEL ESPORTS dywizji VALORANTA doszło do pierwszych kadrowych przetasowań. I to przetasowań konkretnych, bo...