STS
fot. ESL/Kelly Kline

Davidp żegna się z EXCEL, do składu VALORANTA dołącza RUBINO

Po zaledwie trzech miesiącach w podległej EXCEL ESPORTS dywizji VALORANTA doszło do pierwszych kadrowych przetasowań. I to przetasowań konkretnych, bo z drużyną pożegnał się jej dotychczasowy kapitan, David „Davidp” Prins, który miał być centralną postacią składu brytyjskiej organizacji. Dwóch graczy odchodzi z drużyny VALORANTA Belg był pierwszym pozyskanym przez EXCEL graczem i wcześniej zdążył już […]

Po zaledwie trzech miesiącach w podległej EXCEL ESPORTS dywizji VALORANTA doszło do pierwszych kadrowych przetasowań. I to przetasowań konkretnych, bo z drużyną pożegnał się jej dotychczasowy kapitan, David „Davidp” Prins, który miał być centralną postacią składu brytyjskiej organizacji.

Dwóch graczy odchodzi z drużyny VALORANTA

Belg był pierwszym pozyskanym przez EXCEL graczem i wcześniej zdążył już wyrobić sobie nazwisko dzięki występom w G2 Esports. Nic więc dziwnego, że wiązano z nim spore nadzieje. Finalnie jednak dowodzona przez niego ekipa nie spełniła oczekiwań i nie osiągnęła stawianych przed nią celów. – Gdy trafiłem do organizacji, wziąłem wszystkie dostępne wówczas zasoby i rozpocząłem budowę najlepszego możliwego składu. Niestety z kilku powodów nie udało nam się osiągnąć pełni potencjału, dlatego wraz z EXCEL uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozstanie – przyznał Prins, zapewniając jednocześnie, że jest otwarty na wszystkie oferty z Europy oraz Ameryki Północnej. Warto przy tym wspomnieć, że nie jest on jedynym graczem, który opuścił szeregi zespołu, bo za współpracę podziękowano również innemu znanemu ze sceny CS:GO strzelcowi, Morganowi „B1GGY’EMU” Madourowi.

EXCEL sięga po graczy z nazwiskiem

Na ujawnienie nazwisk następców nie trzeba było jednak długo czekać, bo EXCEL zaprezentowało je od razu. Tak więc z Teamu Heretics wykupiony został doświadczony Ruben „RUBINO” Villarroel, a ponadto zapewniono sobie także usługi Muhammada „Moe40” Hariffa, który większą część tego roku spędził pod banderą Fnatic. – RUBINO wniesie do tego składu ogrom doświadczenia, bo w przeszłości rywalizował już na najwyższym poziomie w Counter-Strike’a, a ponadto posiada wspaniałą osobowość, którą warto mieć w zespole. Z kolei Moe to niesamowicie utalentowany gracz, który wiele już w VALORANCIE osiągnął. Wierzymy jednak, że dzięki wsparciu doświadczonych graczy, którzy będą występować razem z nim, może się on rozwinąć jeszcze bardziej – napisano w oficjalnym oświadczeniu. Przy okazji ujawniono również, że nowym prowadzącym drużyny został Vincent „Happy” Schopenhauer.

Skład VALORANTA EXCEL ESPORTS prezentuje się następująco:

  • Marc „Honeybee” Begley
  • Vincent „Happy” Cervoni
  • Alend „Ale” Khalaf
  • Ruben „RUBINO” Villarroel
  • Muhammad „Moe40” Hariff
  • Jimmy „Jumpy” Berndtsson – trener
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PDW z kolejną przegraną w Ultralidze. ESCA pozostaje niepokonana

Drugim spotkaniem w dniu kończącym drugą kolejkę tego sezonu Ultraligi była potyczka pomiędzy Teamem ESCA Gaming a PDW. Reprezentanci organizacji z si...