Nie dotarliśmy do trzeciej kolejki League of Legends European Championship, a SK Gaming znowu wprowadza zmiany w swoim składzie. W mid-seasonie Erik "Treatz" Wessén zmienił swoją pozycję i przeszedł do lasu. To stworzyło lukę w roli wspierającego, którą wypełnił dotychczasowy trener główny Jesse "Jesiz" Le. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Duńczyk powróci do swojej funkcji szkoleniowca. Zamiast niego na Rozpadlinie Przywoływaczy zobaczymy Philippa "Lilippa" Englerta.

Jak wynika z komunikatu niemieckiej formacji, SK osiągnęło zakładany cel i poprawiło swoją wczesną fazę gry. Tym samym drużynie zaczęła mieć braki na innych płaszczyznach przez to, że Jesiz nie był w stanie pełnić funkcji trenerskiej. Rozwiązaniem ma być młody zawodnik, który do niedawna reprezentował SK Gaming Prime w niemieckiej Prime League Pro Division. – Lilipp już zaczął trenować ze swoją nową drużyną w Berlinie i jest podekscytowany nadchodzącym debiutem w LEC. Mamy nadzieję, że będziecie go wspierać w tym splicie tak jak całą resztę składu – piszą w komunikacie władze organizacji.

Kolejne odkrycie akademii SK?

To nie jest też pierwszy raz w tym splicie, kiedy SK Gaming sięga po pomoc do swojej akademii w Prime League. Jeszcze na tydzień przed pierwszą kolejką Ersin "Blue" Gören wylądował w szpitalu i nie był w stanie zagrać. Na ratunek przyszedł midlaner SK Gaming Prime Mihail "twohoyrz" Petkov. Bułgar zaprezentował się z bardzo dobrej strony i był jednym z najmocniejszych elementów tego zespołu. Być może świeża krew ponownie wprowadzi do formacji więcej energii i z Jesizem na swoim miejscu będzie wyglądać nieco lepiej. Na ten moment niemiecka organizacja zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i wciąż nie wygrała ani jednego spotkania.

Janik „Jenax” Bartels
Erik „Treatz” Wessén
Ersin „Blue” Gören
Jean „Jezu” Massol
Philipp "Lilipp" Englert

SK ma przed sobą całkiem trudne mecze. Najpierw w piątek zmierzy się z MAD Lions, by w sobotę podjąć EXCEL ESPORTS. Żadna z tych ekip nie prezentuje w tym momencie oszałamiającej Ligi Legend, ale wciąż prezentują się o wiele lepiej niż Treatz i spółka. Więcej szczegółów znajdziecie w poniższej relacji tekstowej: