STS

CS:GO i Source 2? Kolejne poszlaki znaleziono w aktualizacji… Doty 2

Kwestia przeniesienia Counter-Strike’a: Global Offensive na silnik Source 2 to coś, co w różnego rodzaju doniesieniach przewija się już od dawna. Ba, wielokrotnie informowano nas nawet nieoficjalnie, że owa konwersja wydarzy się już za moment, już za chwilę. Tymczasem mamy końcówkę czerwca 2021 roku, a CS:GO, jak hulało na starej wersji engine’u od Valve, tak hula na niej nadal.

Poszlaki w aktualizacji Doty 2

Nie oznacza to jednak, że wytrwali poszukiwanie nie rozglądają się nadal za poszlakami sugerującymi, że „coś się dzieje”. Bo i owszem, rozglądają się za nimi nadal i w najnowszej aktualizacji Doty 2 znaleźli ciekawe rzeczy. Na GitHubie możemy znaleźć bowiem jej kod źródłowy, dzięki czemu znany ze swojego zaangażowania w data mining gier Valve użytkownik Gabe Follower zwrócił uwagę na naprawdę interesującą rzecz.

Otóż po raz pierwszy w historii CS:GO zostało wspomniane w bibliotece libengine2, która w bezpośredni sposób odnosi się właśnie do Source’a 2. To z kolei może wskazywać, że deweloperzy nie ustają w pracach związanych z przeportowaniem Counter-Strike’a na nowszą wersję swojego silnika.

Jakie z tego wnioski? Na dobrą sprawę nic wiążącego, aczkolwiek samo pojawienie się wzmianki o CS-ie daje nadzieje na przyszłość, że prędzej czy później fani FPS-a od Valve doczekają się upragnionej aktualizacji, która wprowadzi do gry drugą odsłonę engine’u Source.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wraca Polish Masters, ESCA i Invicta liczą na kolejne potknięcie NOX

Przed tygodniem otrzymaliśmy dowód na to, że nawet NOX Esports można pokonać. Pytanie tylko, czy w wykonaniu obrońców tytułu był to jednorazowy wypade...