STS
fot. Izako Boars

Wiemy, kiedy Szejn i siuhy zadebiutują w akademii mousesports

Wiemy już, kiedy Kamil „siuhy” Szkaradek i Hubert „Szejn” Światły zadebiutują w barwach akademii mousesports. I, co równie istotne, nie będziemy musieli czekać zbyt długo, bo debiut ten wydarzy się już dosłownie za chwilę.

Akademia Myszy wchodzi do gry

Naszych rodaków i ich nowych kolegów w akcji po raz pierwszy zobaczymy 28 czerwca o godzinie 16:00. Wtedy to mouz NXT w pierwszej rundzie fazy play-in Pinnacle Cup II zmierzy się z GamerLegionem. Będzie to pojedynek o naprawdę sporym znaczeniu, bo w play-inach zastosowano drabinkę pojedynczej eliminacji, co oznacza, że jedna porażka przekreśli szanse Myszy na awans do głównej części rozgrywek. Aby po owy awans sięgnąć, trzeba wygrać natomiast dwa mecze. Co warte wspomnienia, o cztery bilety do kolejnego etapu walczyć będą też inne ekipy o statusie akademii. Swoich młodych reprezentantów wystawiły bowiem także Natus Vincere, Team Spirit, Virtus.pro oraz Ninjas in Pyjamas.

Jednakże na siuhym i Szejnie polskie akcenty się nie kończą. W od tzw. Swiss Stage swoją przygodę z drugą odsłoną Pinnacle Cup rozpoczną rodzimy skład x-komu AGO oraz ENCE, którego zawodnikami są Paweł „dycha” Dycha i od niedawna Olek „hades” Miśkiewicz. Ponadto na serwerze zamelduje się kilka innych ciekawych drużyn, bo na linii startu pojawią się chociażby Double Poney, które po Flashpoint Season pozostawiło po sobie dobre wrażenie, czy też SINNERS Esports, czyli czeska formacja przeżywająca w ostatnich tygodniach fantastyczny okres. W sumie w drugim etapie rozgrywek zobaczymy szesnaście ekip, które rywalizować będą o osiem miejsc w play-offach.

Lista uczestników Pinnacle Cup II:


Play-in
100PingGods 1WIN AGF Esport ALTERNATE aTTaX
Chetz Esports GamerLegion KOVA Esports Lyngby Vikings
mouz NXT NAVI Junior Nordavind Sangal Esports
Team Spirit Academy VP.Prodigy YNG Sharks Young Ninjas

Swiss Stage
Copenhagen Flames Double Poney ENCE Endpoint CeX
Entropiq Team Fiend HAVU Gaming MIBR
SINNERS Esports SKADE Team One x-kom AGO

Nadal nie wiadomo, kto otrzyma cztery bezpośrednie zaproszenia do drugiej rundy fazy pucharowej. Samo Pinnacle Cup II rozegrane zostanie między 28 czerwca a 16 lipca. Łączna pula nagród wyniesie 100 tysięcy dolarów, z czego 80 tysięcy zgarnie mistrz, a 20 tysięcy wicemistrz, pozostali natomiast opuszczą zawody z pustymi rękami.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Selfmade krytykuje LEC: BO1 jest beznadziejne. Dobre dla widzów, bardzo złe dla rywalizacji

Za Teamem Vitality niepewny start w League of Legends European Championship. Zespół okupuje obecnie ex aequo szóstą lokatę z wynikiem 2-3. Pokonał on...