Po niemal dwóch latach Izako Boars zakończyli projekt związany z kobiecą dywizją Counter-Strike'a. Dziś zespół Izako Boars Ladies przestał oficjalnie istnieć, co może jednak nieco zaskakiwać, bo przecież ledwie kilka miesięcy temu organizacja przedłużyła kontrakty ze swoimi zawodniczkami.

Od rozczarowania w mistrzostwach Polski do europejskiej czołówki

Po 21 miesiącach żegnamy się z Izako Boars. Byłam tutaj od samego początku, więc dla mnie to znaczący dzień, ale wiem, że przed nami nowy etap niosący za sobą nowe możliwości – przyznała liderka ekipy, Kamila „firingirl” Kopij. – Przychodząc tutaj wiedziałam, że dołączam do młodej drużyny, która będzie potrzebowała dużo czasu, by dowiedzieć się więcej na temat samej gry. Także dla mnie było to coś nowego, bo musiałam wejść w rolę IGL-a, dzięki czemu rozwinęłam się jako zawodniczka. Razem z dziewczynami zaprezentowałyśmy się z dobrej strony. Przez ostatni rok pokazywałyśmy, że stać nas na wiele, co ostatecznie zaowocowało 3. miejscem w Europie i 10. miejscem w światowym rankingu, co dla mnie jest zdecydowanie sukcesem – dodała.

Projekt Izako Boars Ladies narodził się jesienią 2019 roku przy okazji ESL Sprite Mistrzostw Kobiet. Co prawda wspomniane rozgrywki nie zakończyły się sukcesem, bo podopieczne organizacji Piotra "izaka" Skowyrskiego finiszowały dopiero na miejscach 5-6., ale mimo to podjęto decyzję o kontynuowaniu współpracy. I był to strzał w dziesiątkę, bo zawodniczki IB szybko przebiły się do starokontynentalnej czołówki i tym roku zanotowały kilka znaczących sukcesów. Ze szczególnie dobrej strony prezentowały się podczas turniejów z cyklu Ambush Female Cup – niedawną wiosenną odsłonę imprezy zakończyły nawet z tytułem wicemistrzowskim, ustępując jedynie najlepszej drużynie Europy, Galaxy Racer Female

Przyszłość składu niewiadoma

Co więc dalej z zawodniczkami i czy mimo utraty pracodawcy będą trzymać się ze sobą razem? Odpowiedzi na to pierwsze pytanie jeszcze nie znamy, jeżeli zaś chodzi o drugą kwestię, to wiemy już, że gry ze swoimi dotychczasowymi koleżankami na pewno nie będzie kontynuować Aleksandra „Olczix” Pawlak. – Od kilku dni nie jestem zawodniczką drużyny Izako Boars Ladies. Jest to moja indywidualna decyzja. Podjęłam taką, a nie inną, ponieważ od dłuższego czasu gra drużynowa nie sprawia mi przyjemności jak kiedyś. Stwierdziłam, że potrzebuję przerwy. Kolejnym czynnikiem, który wpłynął na moją decyzję, jest matura, którą piszę w przyszłym roku oraz egzaminy z rachunkowości. Wiem, że muszę poświęcić dużo czasu na przygotowania. Trudno byłoby mi pogodzić od września szkołę i grę drużynową – przyznała.

Ostatni skład Izako Boars Ladies prezentował się następująco:

  • Aleksandra „Olczix” Pawlak
  • Angelika „Angelka” Kozłowska
  • Kamila „firingirl” Kopij
  • Hania „Haniaa” Pudlis
  • Michalina „Młoda” Chudzińska – rezerwowa