STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Lakia znajduje nowy dom. Koreańczyk powraca do Vision Strikers

Długo nie trzeba było czekać na to, by Kim „Lakia” Jong-min znalazł nowy zespół w VALORANCIE. Jeden z czołowych przedstawicieli koreańskiej sceny postanowił wrócić tam, gdzie jego przygoda z produkcją Riotu się zaczynała. 20-latek ponownie przywdzieje trykot Vision Strikers. Formacja zadebiutuje ze swoim nowym nabytkiem już jutro w meczu z LFT podczas rozgrywek w otwartych kwalifikacjach do Korea VALORANT Champions Tour: Stage Three.

Koniec półrocznej przygody z NUTURN

Jak wczoraj informowaliśmy, Lakia pożegnał się ze swoim dotychczasowym zespołem, czyli NUTURN Gaming. Zamiast niego organizacja zdecydowała się na zakontraktowanie Choi „10X” Jin-woo. Nie minęła doba, a już poznaliśmy kolejną drużynę Koreańczyka, którego zagrania mogliśmy podziwiać w Reykjaviku. Zawodnik zdecydował się powrócić do Vision Strikers, z którym m.in. wygrał koreańską edycję First Strike. 20-latek reprezentował tę organizację aż do stycznia tego roku, kiedy to ogłosił, że przechodzi właśnie do NUTURN.

W tamtej formacji również miał na koncie świetne występy. Z jego pomocą wygrała ona VALORANT Champions Tour 2021: Korea Stage 2 Challengers. To pozwoliło jej zakwalifikować się do pierwszego w historii produkcji LAN-a w Islandii. Tam drużyna odpadła dopiero po bardzo zaciętym spotkaniu z Fnatic, które z kolei dotarło aż do wielkiego finału. Nowa ekipa Lakii nie zdecydowała się na zwolnienie z kontraktu żadnych zawodników, co oznacza, że najprawdopodobniej będzie operować składem złożonym z siedmiu graczy.

Obecny skład Vision Strikers:

  • Kim “stax” Gu-taek
  • Goo “Rb” Sang-Min
  • Lee “k1Ng” Seung-won
  • Kim “Zest” Gi-seok
  • Yu “BuZz” Byung-chu
  • Kim “MaKo” Myeong-kwan
  • Kim “Lakia” Jong-min
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zamieszanie w FaZe z kryptowalutami w tle. Jeden streamer wyrzucony, trzech zawieszonych

FaZe Clan to nie tylko organizacja esportowa funkcjonująca na wielu scenach. To także wielkie przedsiębiorstwo, zatrudniające ogromną liczbę streameró...