Przez ostatnie dwa dni w szeregach HONORIS sporo się działo za sprawą m.in. transferów dwóch graczy Pompa Teamu. W związku z tym pewne było, że po powitaniach będą również pożegnania, aczkolwiek nie było pewności co do tego, na kogo padnie.

Dziewięć miesięcy ukoronowane mistrzostwem Polski

Dziś wiemy już jednak, że dłużej barw formacji bronić nie będą już Kacper „gRuChA” Gruszeczka oraz Łukasz „azizz” Kałkowski. Obaj gracze trafili do HONORIS w październiku ubiegłego roku i mieli swój wkład we wszystkie odniesione ostatnimi czasy sukcesy, takie jak dwukrotne dotarcie do czołowej czwórki Polskiej Ligi Esportowej oraz przede wszystkim zdobycie mistrzostwa Polski. Teraz jednak duet ten został w składzie zastąpiony przez Sebastiana „fr3nda” Kuśmierza i Mikołaja „mouza” Karolewskiego. Wobec tego i gRuChA, i azizz zostali przesunięci na ławkę rezerwowych i stamtąd będą prowadzić poszukiwania nowych drużyn. Uzyskali oni bowiem pozwolenie organizacji na rozmowy z potencjalnymi ekipami zainteresowanymi ich usługami.

"Decyzje o zmianach personalnych są najtrudniejsze"

Na temat dwóch odsuniętych od zespołu graczy wypowiedzieli się dwaj założyciele HONORIS, Wiktor "TaZ" Wojtas i Filip "NEO" Kubski:

Zarówno gRuChA, jak i azizz to gracze, którzy tak naprawdę tworzyli historię HONORIS praktycznie od samego początku. Były wzloty i upadki, chwile zwątpienia i euforii. Było to, co jest częścią esportu – emocje. Dlatego właśnie decyzje o zmianach personalnych są najtrudniejsze. Przeżyliśmy razem sporo czasu i każdy z nas zdążył się już zaaklimatyzować w drużynie, wczuć w swoje role. Tworzyliśmy ekipę, która potrafiła momentami zdziałać cuda na serwerze. Jednakże jedna rzecz pozostała w nas wszystkich niezaspokojona: głód wygranej. Chcemy zwyciężać na arenie międzynarodowej, chcemy docierać z HONORIS tam, gdzie do tej pory nam się nie udało i dlatego podjęliśmy nowe wyzwania. Wierzymy, że ten nowy rozdział w naszej historii pozwoli nam zrealizować ambicje sportowe każdego z nas – to dla nich tak naprawdę te wszystkie zmiany są wdrażane. Niemniej, gRuChA i azizz na zawsze pozostaną członkami rodziny HONORIS. Jesteśmy im niezwykle wdzięczni za czas, talent i wszystkie te wspaniałe chwile, które dane nam było spędzić razem w zespole i poza nim. Rozwinęli się jako gracze, to pewne. Gołym okiem widać progres, jaki dokonał się w ich grze w ciągu ostatnich miesięcy. Jesteśmy z tego dumni, ponieważ to jest najlepszy sygnał, że misja HONORIS – szkolenie młodych talentów i umożliwianie im wejście na wyższy poziom działa zgodnie z naszymi założeniami. To pewne, że przed tą dwójką niejedna przygoda na esportowej scenie i są na nią absolutnie gotowi. Trzymamy za nich kciuki i cały czas pozostajemy w przyjacielskich relacjach.

W tej sytuacji skład HONORIS prezentuje się następująco:

  • Wiktor „TaZ” Wojtas
  • Filip „NEO” Kubski
  • Kamil „reiko” Cegiełko
  • Sebastian „fr3nd” Kuśmierz
  • Mikołaj „mouz” Karolewski
  • Szymon „Nodsury” Kościelniak – analityk
  • Kacper „gRuChA” Gruszeczka – rezerwowy
  • Łukasz „azizz” Kałkowski – rezerwowy