STS
fot. Entropiq

Polsko-polskie starcie na inaugurację europejskiego VCT Challengers 1

Już w połowie przyszłego tygodnia ruszy kolejny etap walki o awans na VALORANT Champions Tour: Masters w Berlinie. Walki, w której udział weźmie trzech naszych rodaków, będących członkami dwóch międzynarodowych formacji.

Dwóch Polaków kontra jeden Polak

Co ciekawe, tak się złożyło, że owie formacje spotkają się ze sobą już w pierwszej rundzie, co oznacza, że albo Acend, albo Rig.GG Thunder po zaledwie jednym spotkaniu spadnie do dolnej drabinki. Oczywiście faworytami tego starcia będą Patryk „starxo” Kopczyński, Aleksander „zeek” Zygmunt i spółka, którzy w ogóle są głównymi kandydatami do wyjazdu do Berlina. Z kolei Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki i jego koledzy wspólnie grają dopiero od niedawna i trudno nie odnieść wrażenia, że ich awans na VCT Challengers 1 wcale nie był taki oczywisty. Niemniej ostatecznie udało się po niego sięgnąć i teraz ekipa Polaka będzie musiała pokusić się o kolejne niespodzianki.

Uczestnicy VCT: Masters na Islandii zmierzą się ze sobą

Ciekawą parę tworzyć będą również Team Liquid oraz Fnatic, czyli dwa zespoły, które mogliśmy oglądać na ostatnim VCT: Masters na Islandii. Wówczas dalej dotarli podopieczni brytyjskiej organizacji, którzy sięgnęli po tytuł wicemistrzowski, teraz będą musieli więc potwierdzić swój prym na Starym Kontynencie. Zaznaczyć w końcu swoją obecność w cyklu VALORANT Champions Tour spróbuje za to G2 Esports, które wraz z czteroma nowymi nabytkami prezentowało się na razie nieźle. Pytanie tylko, czy to „nieźle” wystarczy na FPX? Ostatnią parę pierwszej rundy tworzyć będą natomiast Szwedzi z Guild Esports oraz Francuzi z Teamu BDS.

Pary pierwszej rundy europejskiego VCT Challengers 1:

vs vs
Team Liquid Fnatic Guild Esports Team BDS
vs vs
G2 Esports FPX Acend Rix.GG Thunder

Europejska odsłona VALORANT Champions Tour: Challengers 1 rozegrana zostanie między 7 a 11 lipca. Poza łączną pulą nagród w wysokości 35 tysięcy euro zaoferuje ona swoim uczestnikom również cztery przepustki do play-offów regionu EMEA.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

STOMP o niedawnych problemach Izako Boars: Wszyscy z drużyny pochorowali na COVID

Ostatnie tygodnie były w szeregach Izako Boars okresem bardzo burzliwym. Ekipa borykała się bowiem z licznymi problemami kadrowymi i ostatecznie dokon...