Na dzień przed startem Intel Extreme Masters Cologne 2021 niespodziewanie wieści dopłynęły do nas z obozu Heroic. Okazuje się bowiem, że podczas lanowej imprezy duńskiego składu CS:GO nie będzie prowadzić jego szkoleniowiec, Nicolai "HUNDEN" Petersen.


Wszystko o IEM Cologne:


Zmiana w sztabie tuż przed ważną imprezą

30-latek powrócił na stanowisko trenera w kwietniu, gdy dobiegło końca jego ośmiomiesięczne zawieszenie nałożone za wykorzystywanie coach buga. Od tego czasu podopieczni Petersena wzięli udział w DreamHack Masters Spring 2021 oraz IEM Summer 2021. O ile na tej drugiej imprezie zwiedli, tak pierwszą zakończyli w czołowej czwórce. Dlatego też do Kolonii jechać będą jako jedni z faworytów do końcowego triumfu, niemniej wiemy już, że podczas imprezy zawodnicy nie będą korzystać z pomocy HUNDENA, bo ten w ogóle do Niemiec nie jedzie. Zamiast tego ekipę wspierać będą trener mentalny, Troels "robl" Robl, oraz Kasper Straube, trener ds. przygotowania fizycznego.

Dla robla nie będzie to bynajmniej pierwszy raz, gdy będzie pełnić rolę pierwszego trenera, bo to właśnie on zastępował HUNDENA, gdy ten był zbanowany. Co więcej, to właśnie on w kwietniu doprowadził duński skład do triumfu w 13. sezonie ESL Pro League – Świetnie się czujemy, mając Troelsa w naszym składzie. Dzięki temu będziemy grać w tym samym ustawieniu, w którym wygraliśmy Pro Ligę, co daje nam sporo pewności siebie. Heroic jest świetnie przygotowane, a cały nasz zespół czuje ekscytację w związku z powrotem na lana – zapewnił lider zespołu, Casper "cadiaN" Møller.

Plotki o Astralis powodem zmiany?

Na ten moment nie wiadomo, czym spowodowana była tak nagła decyzja o zmianach w sztabie szkoleniowym i czy owe roszady mają charakter tylko tymczasowy, czy też permanentny. Warto jednak przypomnieć, że ledwie wczoraj pojawiły się plotki sugerujące, że HUNDEN może zostać w przyszłości następcą Danny’ego „zonica” Sørensena, który ma rozważać odejście z Astralis po wygaśnięciu swojego obowiązującego do końca tego roku kontraktu.