STS
fot. K1CK Neosurf

Rozpędzone K1CK vs rozpędzona ESCA. Czas na piątą kolejkę Ultraligi

Trzy kolejki – tyle pozostało do końca fazy zasadniczej szóstego sezonu Ultraligi. Oznacza to, że niektóre zespoły, takie jak AGO ROGUE, są w stanie w tym tygodniu zapewnić sobie miejsce w play-offach. Natomiast drużyny z dolnej części tabeli muszą mieć się na baczności, bowiem margines błędu się wyczerpał, a każda wygrana będzie na wagę złota. […]

Trzy kolejki – tyle pozostało do końca fazy zasadniczej szóstego sezonu Ultraligi. Oznacza to, że niektóre zespoły, takie jak AGO ROGUE, są w stanie w tym tygodniu zapewnić sobie miejsce w play-offach. Natomiast drużyny z dolnej części tabeli muszą mieć się na baczności, bowiem margines błędu się wyczerpał, a każda wygrana będzie na wagę złota.


Wszystko o Ultralidze:


Czy Dżentelmeni i KnF mają szansę zaskoczyć?

Inauguracyjne piątą kolejkę Ultraligi spotkanie nie przyniesie nam żadnych rozstrzygnięć. W ramach niego na Summoner’s Rifcie pojawią się reprezentanci PDW oraz Gentlemen’s Gaming. Ci pierwsi znajdują się obecnie w środku stawki, ex aequo z Illuminar Gaming na czwartym miejscu. Dlatego też niewątpliwie będą mierzyli w pewne zwycięstwo nad Dżentelmenami, tym bardziej że ci nie prezentują ostatnio z dobrej strony, wszak przegrali pięć kolejnych spotkań. Trudno więc typować w tym meczu innego faworyta niż PDW, które pragnie polepszyć swoją pozycję.

Następnie na serwerze pojawią się zawodnicy AGO ROGUE oraz Komil & Friends. Mistrzowie Polski zaznali w zeszłym tygodniu po raz pierwszy goryczy porażki w szóstym sezonie UL, ulegając Illuminar. Niemniej prędko wstali z kolan i roznieśli potem devils.one. Za to KnF jest pewnego rodzaju niespodzianką rozgrywek, bowiem formacja wbrew początkowym oczekiwaniom nie radzi sobie najgorzej. Znajduje się ona obecnie na szóstej lokacie, jeden punkt za IHG i PDW. Dzisiejszy triumf Konrada „KonDziSana” Sopaty i spółki byłby więc kolejnym zaskoczeniem, aczkolwiek nie powinniśmy się na to nastawiać. RGO może dzisiaj przypieczętować awans do fazy pucharowej i raczej nie będzie chciało zmarnować tej okazji.

K1CK kontra ESCA meczem dnia

W trzecim meczu dnia zobaczymy K1CK stające w szranki z największym ewenementem trwającego obecnie sezonu Ultraligi, Teamem ESCA Gaming. Batalia ta będzie też jedną z najciekawszych w sezonie. Dlaczego? A dlatego, że oba zespoły są rozpędzone, gdyż posiadają passę dwóch wygranych z rzędu i walczą między sobą o fotel wicelidera. Wszyscy wiemy, jak doświadczonych graczy w swoich szeregach posiada portugalska organizacja. Wszyscy widzowie też wiedzą, jak bardzo ESCA jest w stanie zaskakiwać na Rificie. Dlatego też najlepszym sposobem na obstawianie faworyta do wygrania tego spotkania jest najprawdopodobniej rzut monetą, jako że nie sposób to przewidzieć.

Na sam koniec dnia w akcji będziemy mogli obserwować Illuminar Gaming oraz devils.one. Diabły zajmują samotnie ostatnie, ósme miejsce w lidze, a z zaledwie jednym triumfem na koncie margines błędu zaczyna im się kończyć. Co gorsza, w ostatnich dniach nie sposób znaleźć poprawę w postawie DV1. IHG jest za to dosyć niepewne. W zeszłym tygodniu pokonało mistrzów Polski, lecz przegrało z PDW. Koniec końców mierni do tej pory Witold „Diagu” Nypel i spółka nie powinni napsuć zawodnikom spod szyldu Oka krwi. Jeżeli tak się stanie, będziemy mogli mówić o małej sensacji.

Harmonogram dzisiejszych meczów Ultraligi:

Wtorek, 6 lipca
17:30 PDW vs Gentlemen’s Gaming BO1
18:30 Komil & Friends vs AGO ROGUE BO1
19:30 K1CK vs Team ESCA Gaming BO1
20:30 Illuminar Gaming vs devils.one BO1

Start dzisiejszych rozgrywek już o 17:30. Transmisja będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących szóstego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wielkie granie na lanie! Rusza IEM Cologne, w puli milion dolarów

Nie musicie się szczypać, to nie sen – ten moment w końcu nadszedł. Wielki Counter-Strike wraca na lana, bo już dziś rusza Intel Extreme Masters Colog...