STS
fot. ESL/Adela Sznajder

IEM Cologne: Gracz Heroic z pozytywnym testem na COVID-19

Wygląda na to, że zmiany w sztabie szkoleniowym tuż przed Intel Extreme Masters Cologne 2021 to nie jedyny problem, z jakim będą musieli mierzyć się gracze Heroic. Dziś bowiem potwierdzono, że jeden z członków duńskiego składu otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Heroic pozostaje w izolacji Po przybyciu do Kolonii zespół z Danii został poddany […]

Wygląda na to, że zmiany w sztabie szkoleniowym tuż przed Intel Extreme Masters Cologne 2021 to nie jedyny problem, z jakim będą musieli mierzyć się gracze Heroic. Dziś bowiem potwierdzono, że jeden z członków duńskiego składu otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Heroic pozostaje w izolacji

Po przybyciu do Kolonii zespół z Danii został poddany kwarantannie, a po jej zakończeniu przetestowano wszystkich zawodników, co jest elementem standardowej procedury. Wówczas  jedno z badań wypadło pozytywnie, aczkolwiek ESL w swoim komunikacie nie ujawniło nazwiska pechowca. Wiadomo tylko, że czuje się on dobrze i jedynymi osobami, z jakimi miał ostatnio kontakt, są jego klubowi koledzy, z którymi wspólnie podróżował. W związku z tym podjęto decyzję o przedłużeniu kwarantanny całemu składowi Heroic, przez co udział ekipy w rozpoczętym wczoraj IEM-ie stanął pod poważnym znakiem zapytania.

Ostatecznie jednak Casper „cadiaN” Møller i spółka postanowili, że będą rozgrywać swoje mecze podczas przebywania w odosobnieniu w pokojach hotelowych. Jednocześnie o całej sprawie poinformowane zostały odpowiednie niemieckie służby, które teraz mają zarówno organizacji, jak i ESL przekazać odpowiednie wytyczne w związku z całą sprawą. W tym miejscu warto wspomnieć, że Duńczycy swoją przygodę z turniejem zaczną dopiero od ruszającej jutro fazy grupowej, a swój pierwszy mecz rozegrają w piątek o godzinie 13:30, mierząc się wówczas z nieznanym jeszcze przeciwnikiem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Riot wprowadza nowe kary za wyjście podczas wyboru postaci w LoL-u

Riot Games zakasało rękawy i zabiera się za zawodników, którzy nadmiernie wychodzą z ekranu wyboru postaci w League of Legends. Dodge'owanie jest powa...