Evil Geniuses z pierwszym zwycięstwem podczas Intel Extreme Masters Cologne 2021. Zespół Michała „MICHA” Müllera w drabince przegranych play-inów gładko pokonał ViCi Gaming i jeszcze dziś zmierzy się z mousesports w walce o awans do głównej części turnieju.

Evil Geniuses 2 : 0 ViCi Gaming
Inferno 16:5 Mirage 16:7  Ancient 

Spotkanie rozpoczęło się na Inferno, które wyborem ViCi. To jednak EG lepiej weszło w mecz, w czym spora zasługa MICHA. Polak w rundzie pistoletowej zgarnął bowiem aż cztery fragi i dał swojej drużynie sporą przewagę ekonomiczną w kolejnych minutach. Ta natomiast skrzętnie z tego skorzystała i na wiele minut zdominowała swoich azjatyckich rywali, wychodząc nawet na siedmiopunktowe prowadzenie. Co prawda potem zespół z Państwa Środka w końcu doszedł do głosu, ale jedyne, na co było go stać, to zmniejszenie straty o dwa oczka. Tak więc po pierwszej połowie tablica wyników wskazywała 10:5 na korzyść podopiecznych Damiana "dapsa" Steele'a, którzy po przejściu do ataku grali już bezbłędnie. Evil Geniuses wielokrotnie mylili tropy i wprowadzali zamieszanie w szeregach ViCi dzięki ciekawie przygotowanym wejściom, a w kluczowych momentach po prostu strzelali lepiej. Efekt? Gładka wygrana 16:5 i szansa na szybkie zamknięcie spotkania.

Następnie oba składy przeniosły się na Mirage'a, na którym EG zaczęło w ataku. Dla Azjatów nie była to dobra informacja, bo przecież na poprzedniej mapie mieli oni ogromne problemy z zatrzymaniem nacierających oponentów. Podobnie było zresztą i tym razem, bo MICHU i spółka znowu taktycznie przewyższali przeciwną piątkę, która kompletnie nie radziła sobie z nie zawsze oczywistymi wejściami. Spora w tym zasługa samego Polaka, który z 15 fragami był najskuteczniejszym członkiem EG w pierwszej połowie. Co ciekawe, jeszcze więcej, bo 16 eliminacji, zgarnął Yi "JamYoung" Yang, ale nie pomogło to jego drużynie w choćby podjęciu rękawicy. To udało się dopiero potem, gdy ViCi zaczęło iść z Evil Geniuses punkt za punkt, aczkolwiek nie był to korzystny układ dla azjatyckiego składu, bo przybliżał Müllera do zwycięstwa. Do tego zresztą ostatecznie doszło w 23. rundzie, gdy gracze dapsa zatriumfowali 16:7.

Kolejny mecz z udziałem MICHA o 20:00 – wtedy to Evil Geniuses podejmą mousesports w 2. rundzie drabinki przegranych. Po więcej informacji na temat IEM Cologne 2021 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.