W League of Legends Championship Series wciąż trwa zażarta walka o miejsce w play-offach. Przed nami zostały zaledwie trzy kolejki, więc batalia robi się jeszcze bardziej zacięta. Wszyscy wciąż mają szansę, jednak trzy ekipy już zapewniły sobie obecność w następnej rundzie. Sprawdźmy zatem, co przyniesie nam nadchodząca, szósta kolejka LCS.

Walka o play-offy w środku tabeli

Jednym z ważniejszych pojedynków pierwszego dnia będzie spotkanie pomiędzy Teamem Liquid oraz Dignitas. To kluczowe starcie, ponieważ obie drużyny są bardzo blisko zapewnienia sobie miejsca w rundzie pucharowej. Ekipa Nicolaja "Jensena" Jensena pokonała już swoich rywali trzykrotnie w trakcie obecnego splitu i wygląda na to, że dokona tego ponownie. Do składu powraca Lucas „Santorin” Larsen i miejmy nadzieję, że jego problemy zdrowotne są pieśnią przeszłości. Dignitas znajduje się obecnie na dość komfortowym szóstym miejscu w tabeli, ale Immortals jest o zaledwie dwa zwycięstwa za nimi. Każdy punkt będzie więc bardzo ważny dla utrzymania się w bezpiecznej pozycji.

O godzinie 4:00 czeka nas kolejne starcie w środku stawki. Evil Geniuses będzie bowiem podejmować wcześniej wspomniane Immortals. Geniusze są o jedną wygraną od czwartej lokaty. Samo wygrywanie nie wystarczy, ponieważ potrzebują przynajmniej jednego potknięcia Teamu Liquid, żeby wspiąć się na to miejsce. Immortals nie wydaje się zagrożone spadkiem ze strefy zapewniającej play-offy, ale wciąż pozostało jednak jeszcze wiele spotkań. Dla Nieśmiertelnych będzie to z pewnością trudne zadanie, ponieważ Daniele "Jiizuke" di Mauro i spółka dwukrotnie już pokonali swoich jutrzejszych rywali w bezpośredniej walce.

Akademia w boju i pojedynek na szczycie LCS

W niedzielę o 3:00 z pewnością będziemy mogli zobaczyć niezwykle ciekawy mecz. FlyQuest oraz CLG znajdują się obecnie na ósmym miejscu z tą samą liczbą zwycięstw. Tylko jedna z tych ekip będzie jednak w stanie zapewnić sobie miejsce w play-offach. FlyQuest podjęło dość ciekawą decyzję w tym kluczowym tygodniu LCS i... wystawia swoją akademię. Jest to z pewnością dość ryzykowne przedsięwzięcie, ponieważ dotychczasowy skład pokonywał CLG aż trzykrotnie. Nie możemy się jednak dziwić tej decyzji – Fly ma za sobą serię aż dziesięciu porażek.

W poniedziałek o północy zobaczymy bez wątpienia najciekawsze widowisko w lidze. W starciu pomiędzy 100 Thieves i TSM to Złodzieje będą faworytami, jako że wciąż posiadają serię 8 zwycięstw. Felix "Abbedagge" Braun wraz ze swoją ekipą podbił LCS szturmem i jeśli utrzyma tę formę, to może zapewnić sobie pierwsze miejsce w fazie zasadniczej. Z drugiej strony, jeśli ktoś jest już w stanie zagrozić 100T, to z pewnością jest to właśnie TSM na czele z Tristanem "PowerOfEvilem" Schragem. Od fotela lidera dzieli ten zespół zaledwie jedno zwycięstwo, więc będzie to doskonała okazja, by sięgnąć po pierwszą lokatę.

Harmonogram szóstej kolejki LCS 2021 Summer:

Sobota, 10 czerwca
00:00 TSM tsm logo vs CLG BO1
01:00 Cloud9 vs FlyQuest BO1
02:00 Golden Guardians vs 100 Thieves BO1
03:00 Immortals vs Evil Geniuses BO1
04:00 Dignitas vs Team Liquid BO1
23:00 Golden Guardians vs tsm logo TSM BO1
Niedziela, 11 czerwca
00:00 Team Liquid vs Immortals BO1
01:00 100 Thieves vs Evil Geniuses BO1
02:00 Cloud9 vs Dignitas BO1
03:00 CLG vs FlyQuest BO1
22:00 Team Liquid vs Golden Guardians BO1
23:00 FlyQuest vs Immortals BO1
Poniedziałek, 12 czerwca
00:00 100 Thieves vs tsm logo TSM BO1
01:00 Evil Geniuses vs Cloud9 BO1
02:00 Dignitas vs CLG BO1

Wszystkie spotkania LCS będziecie mogli obejrzeć na oficjalnych kanałach na Twitchu oraz w serwisie YouTube.