Morze, plaża, drinki z palemką, a do tego wszystkiego zmagania czołowych krajowych ekip Counter-Strike'a. Większość z tych rzeczy znaleźć będzie można podczas Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej w Gdańsku, który rozegrany zostanie już dziś.

Walka nad polskim morzem

Turniej ten będzie okazją do wielu debiutów. Po raz pierwszy w akcji zobaczymy przecież nowe Illuminar Gaming, aczkolwiek jeszcze nie w komplecie. Nad Bałtyk nie przybył bowiem Błażej „zaNNN” Bączkowski, którego zastępować będzie trener ekipy, Jędrzej "bogdan" Rokita. Ponadto warto wspomnieć, że piąty, nieobsadzony jeszcze fotel, zajmować będzie testowany obecnie Tomasz „tomiko” Uroda. W takim właśnie składzie drużyna spróbuje poradzić sobie z M1 EDEN, które dopiero co wymieniło cały skład. Drugą półfinałową parę tworzyć będą natomiast MAD DOG'S PACT i Izako Boars, gdzie również nie obyło się bez roszad. Ten pierwszy zespół zasilił przecież Maciej „Bielany” Biliński, podczas gdy do watahy dołączyli Paweł "byali" Bieliński, Arek "Vegi" Nawojski (notabene były gracz PACTU) oraz Karol "Enzo" Lasota. W związku z tymi wszystkimi przetasowaniami trudno więc jednoznacznie określić, kto będzie faworytem turnieju, którego zwycięzca wzbogaci się o 25 tysięcy złotych.

CZYTAJ TEŻ:
Illuminar zaprezentowało trzech członków dywizji CS:GO

AGO z nożem na gardle

W międzyczasie na serwerze zamelduje się również x-kom AGO, który kontynuuje walkę w ramach Pinnacle Cup II. Jak dotychczas Jastrzębie radziły sobie raczej przeciętnie, w efekcie czego mają już na swoim koncie dwie porażki – z SINNERS Esports oraz DBL PONEY. A to oznacza, że Polacy nie mają miejsca na błędy i muszą aż do końca wygrywać wszystko, by awansować do play-offów. W środę udało się obronić i pozostawić w pokonanym polu Team One, a jak będzie dziś? Cóż, tym razem na drodze naszych rodaków stanie Copenhagen Flames, które ewidentnie ma ostatnio patent na drużyny znad Wisły. Wszak w ostatnich tygodniach Duńczycy rozprawili się już z Izako Boars oraz Anonymo Esports i prawdopodobnie będą wymagającym rywalem.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

10 lipca
11:00 Illuminar Gaming vs M1 EDEN BO3 transmisja
13:00 x-kom AGO vs Copenhagen Flames BO3 transmisja
14:00 MAD DOG'S PACT vs Izako Boars BO3 transmisja
17:00 Illuminar/M1 vs PACT/Izako Boars BO3 transmisja