Mimo że G2 Esports w tym sezonie League of Legends European Championship nie prezentowało Ligi Legend na najwyższym światowym poziomie, to kiedy przyszło co do czego, ekipa ta pokazała, na co ich stać. Marcin "Jankos" Jankowski i spółka absolutnie zmiażdżyli Rogue i utrzymali fenomenalną passę 12 zwycięstw nad Łotrzykami w sezonie regularnym.

G2 Esports 1:0 Rogue
Wunder
Renekton
Odoamne
Dr. Mundo
Jankos
Diana
Diana Inspired
Viego
Caps
Lucian
Larssen
Orianna
Rekkles
Tristana
Hans sama
Kalista
Mikyx
Braum
Trymbi
Nautilus

Botlane Rogue rozpoczął to spotkanie od niesamowitej agresji, nurkując po Martina "Rekklesa" Larssona już na drugim poziomie. Co prawda udało się go unicestwić, jednakże zarówno Kalista, jak i Nautilus zapłacili za to życiem. Kacper "Inspired" Słoma zdecydował się na podjęcie pierwszego smoka, którego udało mu się pokonać, jednakże przeciwna Tristana zrewanżowała się za stracony obiekt zabijając go. Chwilę później gra się uspokoiła, a Rogue oddało dwa opancerzenia i kilka minionów na bocie w zamian za Herolda.

Rywalizacja dwóch na dwóch na topie przebiegła po myśli Samurajów, którzy po tej potyczce mieli na swoim koncie półtorej tysiąca sztuk złota przewagi. To pozwoliło im na unicestwienie Smoka Piekielnego, a następnie sforsowanie walki na bocie, w której polegli Steven "Hans sama" Liv oraz Adrian "Trymbi" Trybus. Po kolejnych potyczkach na bocznych liniach G2 posiadało już ogromną przewagę, która zaowocowała kolejnymi wieżami oraz smokami. Dodatkowo w międzyczasie szwedzki strzelec zgarnął dwutysięczne zabójstwo w najlepszej europejskiej lidze.

W 25. minucie różnica w złocie wynosiła już 9 tysięcy, a dodatkowo chwilę potem G2 bezproblemowo pokonało Nashora i zakończyło spotkanie po walce na środkowej alejce.

Było to ostatnie spotkanie tej kolejki League of Legends European Championship. Pełny harmonogram oraz transmisję z  LEC 2021 Summer Split możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej: