STS
fot. FACEIT

Ex6TenZ ustępuje ze składu NIP-u, zespół VALORANTA z nowym prowadzącym

Na krótko przed startem kolejnych eliminacji w ramach trzeciego etapu VALORANT Champions Tour 2021 w szeregach Ninjas in Pyjamas doszło do zmiany. I to zmiany znaczącej, bo poza składem znalazł się jego dotychczasowy prowadzący, Kévin „Ex6TenZ” Droolans.

Ex6TenZ wraca do zdrowia, ec1s wraca do gry

Doświadczony Belg zespół NIP-u zasilił pod koniec ubiegłego roku. Z powodu serii kontuzji postanowił jednak wziąć przerwę od profesjonalnej gry, by móc skupić się na powrocie do pełni zdrowia. Niemniej nie opuszcza on organizacji całkowicie, bo nadal obecny będzie przy drużynie VALORANTA jako asystent trenera, Emila „eMILA” Sandgrena. Jego miejsce w ekipie zajmie natomiast Adam „ec1s” Eccles. Brytyjczyk w rok 2021 wszedł jako reprezentant Teamu Liquid, ale w lutym wylądował na ławce rezerwowych, by po jakimś czas definitywnie stać się wolnym graczem. Teraz zaś powraca jako nowy prowadzący Ninjas in Pyjamas.

Możliwość gry dla NIP-u to świetne uczucie i jednocześnie zaszczyt. To organizacja, którą oglądałem przez wiele lat, jeszcze w czasach gdy byłem dzieckiem. Widziałem jej legendarny skład CS:GO, który wygrywał kolejne turnieje i też chciałem kiedyś znaleźć się w tym miejscu. W naszym składzie jest wiele talentów i doświadczenia, co jest świetnym połączeniem, by wejść na szczyt. Nadchodzący bootcamp w Serbii będzie świetną okazją, by się poznać i zacząć naszą wspólną podróż. Jestem podekscytowany – stwierdził ec1s. – Cieszymy się, że udało nam się pozyskać ec1sa. Zachowuje on zimną krew we wszystkich sytuacjach i jako prowadzący oznacza się naprawdę dobrymi indywidualnymi umiejętnościami. Oczywiście trudno przejąć obowiązki IGL-a w środku turnieju, ale jego spokojna natura to dokładnie to, czego nam teraz potrzeba. To, co przytrafiło się Kevinowi, jest niefortunne, ale cieszę się, że na razie zostaje on z nami i będzie nadal ze mną pracować, wykorzystując swoje doświadczenie – dodał eMIL.

Skład Ninjas in Pyjamas wygląda następująco:

  • Emir „rhyme” Muminovic
  • Charles „CREA” Beauvois
  • Egor „chiwawa” Stepanyuk
  • Yaroslav „Jady” Nikolaev
  • Adam „ec1s” Eccles
  • Emil „eMIL” Sandgren – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Major CS:GO w Szwecji zagrożony? "Czas ucieka"

Niedawno przedstawiciele Valve oficjalnie potwierdzili, że The International 10 ostatecznie nie odbędzie się w Szwecji, a w Rumunii. Miało to związek...