Przez ostatnie dwa lata Jamie "keita" Hall pełnił rolę trenera Complexity Gaming. Niemniej jego kadencja dobiegła końca, o czym poinformowała północnoamerykańska organizacja.

Dwuletni okres współpracy dobiegł końca

28-letni keita przed objęciem sterów w Complexity nie posiadał szczególnie dużego doświadczenia w pracy szkoleniowej, bo to ograniczało się wyłącznie do pracy na brytyjskiej scenie. Ostatecznie jednak postawienie na trenera z Wysp wyszło ekipie na dobre, bo ta w pewnym momencie zaliczana nawet była do szeroko pojętej czołówki światowej sceny CS:GO. Ten rok jednak nie był dla podopiecznych Halla już tak udany, bo mieli oni spore problemy z osiąganiem oczekiwanych rezultatów. Także podczas Intel Extreme Masters Cologne 2021, które, jak już wiemy, było pożegnalnym turniejem trenera coL, zespół jako jeden z pierwszych odpadł w fazie grupowej.

Mój czas w Complexity dobiegł końca. Dziękuję wszystkim w organizacji, a szczególnie graczom, z którym miałem okazję pracować przez ostatnie dwa lata. Obecnie rozważam dostępne możliwości i nie mogę się już doczekać kolejnego etapu mojej kariery – przyznał keita. Ostatecznie pod jego wodzą Complexity osiągnęło kilka sukcesów i m.in. zatriumfowało podczas europejskich finałów BLAST Premier Spring 2020 oraz dotarło do czołowej czwórki Intel Extreme Masters Beijing 2020 na Starym Kontynencie. W szczytowym okresie ekipa zajmowała nawet piątce miejsce w światowym rankingu. Teraz jednak przed nią zupełnie nowe otwarcie, aczkolwiek nie wiadomo jeszcze, kto obejmie w niej stery.

W tej sytuacji skład CS:GO Complexity Gaming prezentuje się następująco:

  • Benjamin „blameF” Bremer
  • William „RUSH” Wierzba
  • Kristian „k0nfig” Wienecke
  • Valentin „poizon” Vasilev
  • Justin „jks” Savage