Przygoda dwóch naszych rodaków, Michała „OKOLICIOUZA” Głowatego i Dominika "GruBego" Świderskiego, z Cowaną Gaming dobiegła końca. Niemiecka organizacja ogłosiła dziś bowiem zakończenie współpracy z ekipą, która reprezentowała jej barwy na scenie Counter-Strike'a.

Restrukturyzacja w niemieckiej organizacji

 To pożegnanie jest dla nas niesamowicie trudne, bo ten zespół miał swoje miejsce w naszym sercu – napisali przedstawiciele Cowany w oficjalnym oświadczeniu. – Niemniej jednak dziś żegnamy się z naszym dotychczasowym składem CS:GO. [...] Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystko, co chłopaki osiągnęły pod naszą banderą – nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego wejścia w nowy rok. Posiadanie w zespole tak długo takich graczy, jak OKOLICIOUZ, Bonga i kzy zawsze wiele dla nas znaczyło, bo jest czymś niespotykanym w esporcie. Niestety nadszedł czas, byśmy jako organizacja esportowa przeszli restrukturyzację. Życzymy więc graczom powodzenia i w nadchodzących tygodniach zamierzamy wspierać ich tak, jak to tylko możliwe – dodali.

"Cowana była jak druga rodzina"

OKOLICIOUZ graczem organizacji znad Renu był od stycznia tego roku, podczas gdy GruBy dołączył do niej zaledwie półtora miesiąca temu. Polski duet zdążył jednak wspólnie wziąć udział w ostatniej odsłonie 99Liga Division 1 i ostatecznie finiszował tuż za podium, zapewniając sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wcześniej zaś, jeszcze przed przyjściem Świderskiego, Cowana mogła również świętować triumf podczas NEO.bet Cup. – Cowana to prawdopodobnie najlepsza organizacja, w której miałem okazję grać. Ludzie stąd zawsze zachowywali się profesjonalnie i pomagali nam w każdej sytuacji. Dali nam wszystko, co potrzebne, byśmy mogli w pełni skupić się na grze i byli jak druga rodzina. [...] To bardzo smutna chwila, szczególnie dla mnie, bo taka sytuacja przydarzyła mi się już w ubiegłym roku, gdy z powodu pandemii rozstałem się z Adhoc – przyznał Głowaty.

Skład Cowana Gaming prezentował się następująco:

  • Michał „OKOLICIOUZ” Głowaty
  • Robin „Bonga” Zalat
  • Ádám „kolor” Domoszlay
  • Oliver „kzy” Heck
  • Dominik „GruBy” Świderski
  • Dominik „KiNGDOM” Aberle – trener