Trwają zamknięte eliminacje do European Development Championship Season 5. W grze o awans wciąż pozostaje dziewięciu naszych rodaków, aczkolwiek część z nich już dziś pożegna się z marzeniami o awansie.

phr i morelz znowu w akcji

Jako pierwsi na serwerze zameldują się Tomasz "phr" Wójcik i Piotr "morelz" Taterka, którzy obecnie wspierają Team Finest. Ich ekipa kilka dni temu wyrzuciła za burtę Tarczyński Protein Team i dziś spróbuje powtórzyć ten wyczyn w przypadku akademii Teamu Spirit. Czy jej się to uda? Trudno powiedzieć, bo z jednej strony Finest to zupełnie nowy skład i nie miał on jeszcze zbyt wielu okazji, by zaprezentować nam pełnię swojego potencjału. Z drugiej zaś Spirit Academy gra wyraźnie w kratkę i dobre mecze, takie jak np. z ALTERNATE aTTaX czy też Pompa Teamem, przeplata słabymi, czego efektem był porażki m.in. z mouz NXT czy też MAD Lions. A w sobotę ewentualna porażka byłaby niezwykle bolesna, bo oznaczałaby eliminację.

CZYTAJ TEŻ:
GruBy i OKOLICIOUZ bez organizacji. Cowana żegna się ze składem CS:GO

PACT podejmie Brugge

O godzinie 16:00 czeka nas natomiast polsko-polski bój z udziałem MAD DOG'S PACT oraz Club Brugge eSports. W spotkaniu tym udział weźmie aż siedmiu graczy z Polski – pięciu z nich przywdziewać będzie barwy PACTU, zaś dwóch, Mateusz „matty” Kołodziejczyk oraz Mateusz „n0tice” Wolniak, wystąpi pod banderą belgijskiej organizacji. Teoretycznie faworytem będzie zespół znad Wisły, aczkolwiek należy pamiętać, że mistrzowie Beneluksu całkiem niedawno napsuli już krwi innej polskiej formacji, HONORIS, niewykluczone więc, że ponownie pokuszą się o wygraną. Wiele jednak w tej materii zależeć będzie od nowych nabytków – w przypadku PACTU jest to Maciej "Bielany" Biliński, zaś w Brugge Richard "ritchiEE" Mestdagh.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

17 lipca
10:00 Team Finest vs Spirit Academy BO3 transmisja
16:00 MAD DOG'S PACT vs Club Brugge eSports BO3 transmisja