STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Takie Misfits lubimy oglądać. Króliki z łatwością pokonują Schalke w LEC

W drugim sobotnim meczu w ramach League of Legends European Championship Misfits Gaming podejmowało FC Schalke 04 Esports. Króliki bardzo sprawnie rozpracowały rywala i dzięki dobrej koordynacji w środkowej części rozgrywki uzbierały dość solidną przewagę w złocie. Ekipa Oskara „Vandera” Bogdana z łatwością zapewniła sobie kolejny punkt. FC Schalke 04 0:1 Misfits Gaming BrokenBlade Lucian […]

W drugim sobotnim meczu w ramach League of Legends European Championship Misfits Gaming podejmowało FC Schalke 04 Esports. Króliki bardzo sprawnie rozpracowały rywala i dzięki dobrej koordynacji w środkowej części rozgrywki uzbierały dość solidną przewagę w złocie. Ekipa Oskara „Vandera” Bogdana z łatwością zapewniła sobie kolejny punkt.

FC Schalke 04 0:1 Misfits Gaming
BrokenBlade
Lucian
HiRit
Renekton
Kirei
Lillia
Razork
Volibear
NUCLEARINT
Irelia
Vetheo
Syndra
Neon
Varus
Kobbe
Tristana
LIMIT
Rakan
Vander
Alistar

Pierwszą akcję mogliśmy obejrzeć już w 5. minucie. Iván „Razork” Díaz przekradł się przez wizję rywali i pojawił się na dolnej alei, by pomóc swojemu strzelcowi zdobyć zabójstwo. Chwilę później doszło do walki na środku mapy. Najpierw Kasper „Kobbe” Kobberup popełnił fatalny błąd i wskoczył w trzech przeciwników. Później Ilias „NUCLEARINT” Bizriken wykonał podobną wpadkę, tylko że… pod wrogą wieżą. Razork z kolei odwiedził dżunglę niemieckiej organizacji i znalazł tam jej leśnika, którego bardzo szybko wysłał do fontanny. Początkowa faza gry obfitowała w eliminacje.

Misfits zdobywa solidną przewagę

Króliki dzięki większej liczbie zabójstw oraz pierwszej wieży na koncie zgromadziły 2 tysiące sztuk złota więcej od swoich rywali przed upływem kwadransa. W 15. minucie ekipa Vandera nazbierała jednak jeszcze więcej eliminacji, co pozwoliło jej przejąć też smoka i zniszczyć kolejną strukturę. Nagle przewaga zaczęła rosnąć, a Schalke wydawało się bezbronne wobec nagłej ekspansji przeciwnika.

W 22. minucie Misfits udało się podkraść rywalom smoka i przy okazji nałapać kolejne zabójstwa. Następnie skierowało swoje kroki w stronę Barona Nashora i to wzmocnienie także poszło na konto Królików. Przewaga Vandera i spółki urosła aż do 9 tysięcy sztuk złota. Ekipa z czerwonej strony szukała tylko możliwości do rozpoczęcia ostatniego teamfightu. Do tej kluczowej walki doszło w 26. minucie i chwilę później Nexus Schalke zniknął z powierzchni mapy.

Już za moment Team Vitality zmierzy się z MAD Lions. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących LEC 2021 Summer Split możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jankos i G2 kontra galopujące Fnatic. Kto wygra klasyk LEC?

Przed nami drugi dzień szóstej kolejki w League of Legends European Championship. Dzisiaj w menu mamy kilka naprawdę ciekawych pojedynków. Wiele można...