Przed nami ostatni dzień zamkniętych eliminacji do European Development Championship Season 5. W grze o awans pozostały tylko cztery najlepsze formacje, które wygrały dwa dotychczasowe mecze, z tym większą satysfakcją możemy więc wspomnieć, że nadal szansę na sukces ma aż siedmiu naszych rodaków.

Udana kampania phr-a i morelza

Dwóch z nich znajdziemy pod skrzydłami Teamu Finest. Tomasz "phr" Wójcik i Piotr "morelz" Taterka, bo o nich tu mowa, wspierają izraelską organizację od niedawna, ale już zdążyli poprowadzić ją do zwycięstw nad Tarczyński Protein Teamem oraz akademią Teamu Spirit. Ostatnią przeszkodą na drodze dwóch Polaków i ich kolegów będzie skład rodem z Rumunii, Infinite Gaming. Jego trzon tworzą byli reprezentanci Nexus Gaming, którzy jednak nie mieli dotychczas okazji na poważny sprawdzian, bo w obu poprzednich rundach drabinki trafiali na drużyny o charakterze miksowym. Dopiero starcie z Finest będzie dla Rumunów testem umiejętności i na papierze wydaje się, że wcale nie muszą oni wyjść z niego z tarczą.

CZYTAJ TEŻ:
GruBy i OKOLICIOUZ bez organizacji. Cowana żegna się ze składem CS:GO

PACT z szansą na rewanż

Kilka godzin później na serwerze zamelduje się również MAD DOG'S PACT. Podopieczni Vincenta "VinSa" Jozefiaka stoczyli wczoraj naprawdę zacięty bój z Club Brugge eSports, ale finalnie po trzech mapach pozostawili drużynę Mateusza „matty'ego” Kołodziejczyka i Mateusza „n0tice'a” Wolniaka w pokonanym polu. Dzięki temu już dziś przystąpią do spotkania o awans, w którym ich rywalem będzie bankaPEPSI. Dla Polaków będzie to okazja do rewanżu, bo ledwie pięć dni temu mierzyli się oni już z zespołem z Europy Wschodniej w ramach fazy pucharowej ESEA Advanced i wówczas polegli 1:2, tracąc tym samym szansę na promocję do dywizji Premier. Tym większa powinna być więc ich motywacja do tego, by tym razem zatriumfować.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

18 lipca
13:00 Team Finest vs Infinite Gaming BO3 transmisja
16:00 MAD DOG'S PACT vs bankaPEPSI BO3 transmisja