STS
fot. ESL/Stephanie Lindgren

Av3k pauzuje, co na to rywale? Przed nami jedenasta kolejka Quake Pro League

Faza zasadnicza trzeciego etapu Quake Pro League Season 2 nieubłaganie zbliża się ku końcowi. Przed nami jeszcze tylko trzy kolejki, z czego pierwsza z nich będzie mieć miejsce dziś – aczkolwiek bez udziału pauzującego Macieja „Avka” Krzykowskiego. Czy BaSe wykorzysta absencję Avka? Absencja Polaka to dobra wiadomość dla Alexandra „BaSe’a” Rybinal, który w niedzielne popołudnie […]

Faza zasadnicza trzeciego etapu Quake Pro League Season 2 nieubłaganie zbliża się ku końcowi. Przed nami jeszcze tylko trzy kolejki, z czego pierwsza z nich będzie mieć miejsce dziś – aczkolwiek bez udziału pauzującego Macieja „Avka” Krzykowskiego.

Czy BaSe wykorzysta absencję Avka?

Absencja Polaka to dobra wiadomość dla Alexandra „BaSe’a” Rybinal, który w niedzielne popołudnie będzie miał okazję, by przejąć od Avka fotel lidera europejskiej dywizji. Jednakże, aby tak się stało, Rosjanin musi wygrać swoje spotkanie wynikiem 3:0, a o to na pewno nie będzie łatwo. Wszystko dlatego, że na jego drodze stanie Alexei „cYpheR” Yanushevsky. Białorusin wygrał trzy ostatnie mecze i powoli pnie się w górę w tabeli, chociaż do czołowej czwórki nieco mu jeszcze brakuje. Właśnie, nieco – 31-latek z Natus Vincere na pewno będzie dziś więc mocno zdeterminowany, bo ewentualna wygrana nad BaSem może mu dać upragnione miejsce w top 4.

RAISY wraca do gry

Może, ale nie musi, bo wiele zależeć będzie również od postawy Marcel „k1llsen” Paul. To właśnie doświadczony Niemiec okupuje obecnie ostatnią premiowaną awansem do ćwierćfinału lokatę, ale i przed nim trudne zadanie. Wszak rywalem reprezentanta BIG będzie powracający do gry po trzytygodniowej absencji Adrián „RAISY” Birgány, któremu również marzy się promocja w górnej rejony stawki. Niemniej jedenastą kolejkę zainauguruje spotkanie dwóch czekających na pierwsze zwycięstwo outsiderów – niemający już żadnych szans na bezpośrednie utrzymanie Gareth „GaRpY” Marshall podejmie lawirującego na granicy Sebastiana „Spart1e’a” Siirę.

Harmonogram jedenastej kolejki prezentuje się następująco:

18 lipca
16:00 GaRpY vs Spart1e BO3
17:00 ZenAku vs Effortless BO3
18:00 dramiS vs sib BO3
19:00 k1llsen vs RAISY BO3
20:00 cha1n vs psygib BO3
21:00 cYpheR vs BaSe BO3
22:00 DaHanG vs rapha BO3

Wszystkie mecze Quake Pro League Season 2 wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Quake’a na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Febiven kończy karierę profesjonalnego gracza. Legenda sceny odchodzi po 7 latach

W sobotę wieczorem świat esportu obiegła dość smutna wiadomość. Fabian "Febiven" Diepstraten, weteran sceny League of Legends, kończy karierę profesjo...