STS
fot. ESL/Jak Howard

Problemy zdrowotne ardiisa. Łotysz ustępuje ze składu Heretics

Team Heretics dopiero co przeprowadził szeroko zakrojoną rewolucję kadrową, a tymczasem teraz doszło w jego szeregach do kolejnej zmiany. Na ławce rezerwowych wylądował bowiem jeden z najnowszych nabytków, Ardis „ardiis” Svarenieks. Rozczarowujący początek nowego składu Łotysz trafił do Heretics w czerwcu, bo to właśnie wtedy hiszpańska organizacja oddała do G2 Esports Žygimantasa „nukkye” Chmieliauskasa i […]

Team Heretics dopiero co przeprowadził szeroko zakrojoną rewolucję kadrową, a tymczasem teraz doszło w jego szeregach do kolejnej zmiany. Na ławce rezerwowych wylądował bowiem jeden z najnowszych nabytków, Ardis „ardiis” Svarenieks.

Rozczarowujący początek nowego składu

Łotysz trafił do Heretics w czerwcu, bo to właśnie wtedy hiszpańska organizacja oddała do G2 Esports Žygimantasa „nukkye” Chmieliauskasa i Auniego „AvovAa” Chahade, jednocześnie ściągając do siebie Patryka „paTiTka” Fabrowskiego oraz właśnie ardiisa. Na ten moment wydaje się, że to Samurajowie wyszli na tej wymianie lepiej, bo już teraz w trzecim etapie VALORANT Champions Tour 2021 zapewnili sobie awans na finałowe zawody EMEA, podczas gdy Heretycy niespodziewanie odpadli w jednej z wcześniejszych faz otwartych eliminacji, przegrywając z BK ROG Esports. Niemniej to nie ten rozczarowujący występ był powodem przeprowadzonej zmiany.

Zmiany podyktowane problemami zdrowotnymi

Okazuje się bowiem, że Svarenieks od kilku tygodni zmaga się z problemami zdrowotnymi, dlatego też podjęto decyzję o odsunięciu go od składu, by mógł on dojść do pełni sprawności. W związku z tym zaangażowano też nowego zawodnika, którym okazał się Amine „Amilwa” Saidi. Francuz nie posiada zbyt bogatego doświadczenia, bo dotychczas grywał głównie w miksie Volvo Peek. Co ciekawe, w tym ostatnim miał okazję występować z Felixem „al0rante” Brandlem, z którym teraz spotka się ponownie, aczkolwiek już pod banderą Heretics. Debiut nowego nabytku w barwach organizacji nastąpi już jutro przy okazji otwartych eliminacji do europejskiego VCT Challengers 2.

Skład dywizji VALORANTA w Teamie Heretics:

  • Christian „lowel” Garcia Antoran
  • Ondřej „MONSTEERR” Petrů
  • Patryk „paTiTek” Fabrowski
  • Felix „al0rante” Brandl
  • Amine „Amilwa” Saidi
  • Ivan „Johnta” Shevtsov – trener
  • Ardis „ardiis” Svarenieks – rezerwowy
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zaskoczenia nie ma – s1mple z tytułem MVP IEM Cologne 2021

Jeszcze przed wielkim finałem wydawało się to pewne, ale teraz formalności stało się zadość. Oleksandr "s1mple" Kostyliev otrzymał od ekspertów serwis...