Czas na kolejną porcję rozgrywek League of Legends z udziałem naszych rodaków. W większości European Regional Leagues zmagania w ramach fazy zasadniczej zmagają ku końcowi, a w niektórych z nich zaczęły się już play-offy. Jak to konkretnie wygląda i gdzie grają Polacy?

Bałkany

W Esports Balkan League na chwilę obecną w ścisłej czołówce znajdują się dwa zespoły z polskim akcentem – Zero Tenacity oraz Zrvena zvezda. Patrząc na najbliższe zmagania, o wiele bardziej zadowoleni są Wojciech "Wojtuś" Świder i spółka, wszak zmierzą się oni z dwoma najgorszymi drużynami w tabeli. A przypomnijmy, zakończenie fazy zasadniczej EBL, podobnie jak w przypadku 6. sezonu Ultraligi, zapewnia bezpośredni udział na European Masters. Tuż za CZV i Z10 znajdują się Split Raiders, którzy mają w tym tygodniu odrobinę trudniejsze zadanie.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Poniedziałek, 19 lipca
19:00 Split Raiders
Tuck
vs Valiance BO1
20:00 Crvena zvezda
Kanna
Crvena Zvezda vs Nexus KTRL BO1
21:00 Zero Tenacity
Nahovsky, Wojtuś
vs NK Osijek Esport BO1
Czwartek, 22 lipca
19:00 Split Raiders
Tuck
vs Crvena Zvezda Crvena zvezda
Kanna
BO1
20:00 Zero Tenacity
Nahovsky, Wojtuś
vs ASUS ROG ELITE
BO1

Niemcy

W Prime League już niemalże wszystko jasne. Wiemy, kto wystąpi w play-offach, a kto nie. W tym drugim gronie niestety znalazło się Schalke 04 Evolution. Za to w tym pierwszym są BIG oraz mousesports, które są głównymi faworytami do objęcia czołowych dwóch lokat, zapewniających lepszy start w fazie pucharowej. Zarówno zespół Pawła "Czekolada" Szczepanika jak i ekipa Dawida "Melonika" Ślęczki podejmą na dniach głównie ligowych średniaków, więc tej pozycji stracić nie powinny.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 20 lipca
19:00 E WIE EINFACH vs Schalke 04 Evolution
Zwyroo
BO1
21:00 PENTA 1860
vs mousesports
Czekolad
BO1
22:00 BIG
Melonik
 
 vs WAVE Esports BO1
Środa, 21 lipca
19:00 GamerLegion
vs BIG
Melonik
BO1
20:00 mousesports
Czekolad 
 vs Unicorns of Love Sexy Edition BO1
22:00 Schalke 04 Evolution
Zwyroo
vs PENTA 1860 BO1
Czwartek, 22 lipca
18:00 SK Gaming Prime
vs BIG
Melonik
BO1
20:00 EURONICS Gaming  vs mousesports
Czekolad 
BO1
21:00 Unicorns of Love Sexy Edition vs Schalke 04 Evolution
Zwyroo
BO1

Europa Północna

Po jednej grze do rozegrania mają drużyny z Northern LoL Championship. Gry niezwykle ważne, gdyż mogą one bezpośrednio wpłynąć na ułożenie drabinki fazy pucharowej. Dlatego też zespoły Pawła "delorda" Szabli i Mateusza "Kiao" Sujdaka nie powinny brać niczego za pewnik i skupić się na wygranej. Niestety tego samego nie mogą powiedzieć Dusty i Granit Gaming, wszak te nie mają szans na kolejny etap rozgrywek, a podopieczni Michała "Flasha" Kosickiego spadną do walki w barażach.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 20 lipca
17:00 Resolve vs Singularity
Kiao
BO1
18:00 Dusty
Warszi, Flash
vs Granit Gaming
HeSSZero
BO1
21:00 Fnatic Rising
delord
vs Nordavind BO1

Francja

Krótki tydzień czeka nas również w La Ligue Française. To pozwoli na odpoczynek przed superkolejką, która będzie miała miejsce w następnym tygodniu. Nie oznacza to w żadnym wypadku, że biało-czerwoni będą mieli w czwartek łatwe zadanie, bowiem wszyscy zmierzą się z formacjami z górnej części tabeli. Czeka nas między innymi polsko-polski pojedynek w wykonaniu akademii Misfits Gaming i Teamu BDS.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Czwartek, 22 lipca
18:00 Team BDS
iBo, Erdote
vs Misfits Premier
Agresivoo, Shlatan, Woolite, Jactroll
BO1
21:00 Vitality.Bee vs Karmine Corp
Cinkrof
BO1

Czechy i Słowacja

Wszędzie mowa o play-offach, również w Hitpoint Masters. Na ich start Vikingekrig Esports z trzema Polakami na pokładzie podejmie BRUTE w starciu na śmierć i życie, jako że przegrany pożegna się z letnią edycją rozgrywek. W niedzielę do gry wejdzie za to m.in. SINNERS Esports. Maciej "Blue45ty" Zaremba i spółka zmierzą się z Inside Games lub z Dynamo Eclot, to zależy od nieznanego jeszcze wyboru eSuby.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Czwartek, 22 lipca
19:00 Vikingekrig Esports
bedi, Meager, Siemank0o
vs BRUTE BO5
Niedziela, 18 lipca
18:30 Inside Games/Dynamo Eclot vs SINNERS Esports
Blue45ty
BO5

Portugalia

For The Win Esports Kamila "Piwka" Staronia jest obecnie liderem portugalskich rozgrywek, ex aequo z White Dragons. Drużyna Polaka ma już pewny udział w play-offach, tak więc pozostałe mecze toczyć będzie o pierwsze miejsce i możliwość wyboru rywala w kolejnym etapie. A o to będzie niełatwo, bowiem rywalem FTW jest na przykład trzecie w klasyfikacji OFFSET Esports.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Poniedziałek, 19 lipca
22:00 OFFSET Esports vs For The Win Esports
Piwek
BO1
Wtorek, 20 lipca
23:00 EGN Esports vs For The Win Esports
Piwek
BO1

Hiszpania

Odwróć tabelę, G2 Arctic na cze... a nie, tego nie trzeba robić, żeby zauważyć formację Bartłomieja "Fresskowego" Przewoźnika na szczycie LVP SuperLigi. O pozostanie na nim nie będzie jednak tak łatwo, wszak kolektyw midlanera stanie w szranki z rywalami ze środka tabeli. Jednym z nich będzie S2V Esports Marcina "behave'a" Pawlaka. Jeżeli polski leśnik i spółka nadal marzą o play-offach, to muszą dać z siebie wszystko w najbliższych spotkaniach, wszak miejsce na błędy się kończy. Odrobinę więcej ma go akademia MAD Lions, chociaż ta mierzy się w tym tygodniu z dwoma najgorszymi kolektywami w lidze. Krzysztof "Kackos" Kubziakowski i spółka nie powinni być więc zbytnio zestresowani.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Poniedziałek, 19 lipca
18:00 G2 Arctic
Fresskowy
vs S2V Esports
Behave
BO1
19:00 eMonkeyz vs MAD Lions Madrid
Kackos
BO1
Czwartek, 22 lipca
18:00 MAD Lions Madrid
Kackos
vs BCN Squad BO1
20:00 Vodafone Giants vs S2V Esports
Behave
BO1
22:00 G2 Arctic
Fresskowy
vs Cream Real Betis BO1

Grecja

Zmagania ekip w Greek Legends League wchodzą w decydujący etap. Wiemy już, że Umbra Divinus Gaming Wojciecha "Typicala" Maziejuka zajęło 4. miejsce i na EU Masters się nie pojawi. Na to szanse ma jeszcze We Love Gaming z Wojciechem "Tabasko" Kruzą i Kacprem "Czypsym" Zaparuchą w składzie. Jeżeli duet Polaków wygra dziś z Anorthosis Famagusta, bądź też w czwartek z Teamem Phantasma w finale dolnej drabinki, weźmie udział w międzynarodowym turnieju.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Poniedziałek, 19 lipca
18:00 Anorthosis Famagusta vs We Love Gaming
Tabasko, Czypsy
BO5
Czwartek, 20 lipca
18:00 WLG/Anorthosis vs Team Phantasma BO5

Holandia

Przed Michałem "Michlitem" Litwinem i spółką dosyć trudne zadanie. Jego mCon Rotterdam musi zwyciężyć z walczącymi o życie w play-offach LowLandLions, jeżeli ma jeszcze nadzieje na drugie miejsce w finalnej klasyfikacji. Jeżeli jednocześnie Team Echo Zulu przegra dzisiejszy pojedynek, to zagra on z ekipą nadwiślańskiego supporta dogrywkę o drugie, zapewniające start od górnej drabinki miejsce.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 20 lipca
19:00 LowLandLions vs mCon Rotterdam
Michlit
BO1

Włochy

Na sam koniec przyglądamy się włoskiemu PG Nationals, które również weszło już w fazę pucharową. Na jej inaugurację dojdzie do polskich derbów, gdyż Macko Esports podejmie Axolotl. Wygrany przechodzi bezpośrednio do półfinałów, więc jest o co walczyć. O wiele dłuższą drogę po puchar ma Samsung Morning Stars z Kamilem "Chosiim" Chosą na pokładzie, wszak zespół ten zacznie przygodę w czwartek od loser's bracketu.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 20 lipca
19:00 Macko Esports
Sebekx
vs Axolotl
Roison
BO5
Czwartek, 22 lipca
19:00 GGEsports vs Samsung Morning Stars
Chosii
BO5