STS
fot. Kinguin/Jeremi Śpiewak

mouz NXT po drugie zwycięstwo w WePlay League, tym razem rywalem akademia FURII

Od zwycięstwa swoją przygodę z pierwszym sezonem WePlay Academy League zaczęli gracze mouz NXT. Niemniej to dopiero początek zmagań — już dziś przed podopiecznymi niemieckiej organizacji kolejne wyzwanie i kolejna szansa na cenne punkty. mouz NXT vs (18:00, BO1) FURIA Academy Kamil „siuhy” Szkaradek, Hubert „Szejn” Światły i ich koledzy swoją przygodę z rozgrywkami zaczęli […]

Od zwycięstwa swoją przygodę z pierwszym sezonem WePlay Academy League zaczęli gracze mouz NXT. Niemniej to dopiero początek zmagań — już dziś przed podopiecznymi niemieckiej organizacji kolejne wyzwanie i kolejna szansa na cenne punkty.

mouz NXT vs
(18:00, BO1)
FURIA Academy

Kamil „siuhy” Szkaradek, Hubert „Szejn” Światły i ich koledzy swoją przygodę z rozgrywkami zaczęli od meczu z Fnatic Rising. Co ciekawe, skład pomarańczowo-czarnych poznaliśmy dopiero na kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania, toteż niemal do ostatnich chwil nie można było mieć pewności, czego się spodziewać. Najwyraźniej takiej wiedzy nie mieli też gracze popularnych Myszy, bo akademia Fnatic napsuła im zaskakująco dużo krwi. Ba, niewiele brakowało, a mouz NXT nawet by przegrało, aczkolwiek na swoje szczęście rzutem na taśmę doprowadziło do dogrywki, w której ostatecznie zatriumfowało 22:19. Trudno jednak mówić tutaj o łatwym zwycięstwie.

A przecież dziś prawdopodobnie wcale nie będzie prościej, bo kolejną przeszkodą na drodze zespołu naszych rodaków będzie FURIA Academy. Zespół z Brazylii ligowe zmagania rozpoczął od mocnego uderzenia i pozostawił w pokonanym polu Astralis Talent, w czym spora zasługa André „dropa” Abreu. Zaledwie 17-letni zawodnik Vertigo opuszczał z aż 29 fragami, na których zdobycie potrzebował zaledwie 26 rund. Akademia mousesports będzie musiała więc mieć się na baczności, aczkolwiek i ona ma kim postraszyć. Główną armatą międzynarodowego składu jest przecież Ádám „torzsi” Torzsás, który od czasu transferu do mouz wypracował rating na poziomie 1,29.

Spotkanie pomiędzy mouz NXT a FURIĄ Academy rozpocznie się o godzinie 18:00 i rozegrane zostanie w systemie BO1. Obejrzeć je wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można w pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Na kolejkę przed końcem European League Stage 2 NAVI wciąż niepewne miejsca w top 4

Po przedostatniej kolejce drugiego etapu European League 2021 w Rainbow Six: Siege niemal wszystko jest już jasne. Niemal, bo nadal niepewni swojego l...