STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

Jednak nie na lanie. ESL Pro League Season 14 zostanie rozegrane online

Dopiero co zakończyło się Intel Extreme Masters Cologne 2021. Turniej ten był pierwszym znaczącym lanem CS:GO od półtora roku i odbył się w gruncie rzeczy bezproblemowo, co dawało spore nadzieje na przyszłość. Niestety dziś wiemy już, że kolejna ważna impreza, ESL Pro League Season 14, zostanie przeniesiona do sieci.

Niepewna przyszłość przeszkodą na drodze do lana

Bardzo chcielibyśmy ponownie zorganizować lana, ale od startu rozgrywek dzielą nas cztery tygodnie, a czekające nas ciągle zmieniające wyzwania są po prostu zbyt duże, gdyż mamy do czynienia z turniejem innego typu niż IEM Cologne 2021 – przyznali przedstawiciele ESL w oficjalnym oświadczeniu. – Szczególnie wpływ ma tutaj ogromny wzrost zachorowań na COVID-19 w wariancie Delta w całej Europie. Z tego też powodu wdrożenie podobnych, a może nawet większych restrykcji bez wsparcia lokalnych władz jest niewykonalne dla wszystkich graczy, drużyn i pracowników, gdyż ESL Pro League trwa dwa razy dłużej niż IEM Cologne. Przejście w formułę online to bezpieczniejsza opcja, dzięki której będziemy mieli pewność, że wszystkie zespoły będą w stanie rywalizować w 14. sezonie bez ryzyka, że ktoś utknie z powodu komplikacji związanych z podróżowaniem – dodali.

Pierwotnie nadchodząca edycja Pro Ligi miała zostać zorganizowana na Malcie, co zapowiedziano już wiele miesięcy temu. Bez zmian pozostają za to inne kwestie – zmagania ruszą 16 sierpnia, czyli dzień po zakończeniu przerwy wakacyjnej. Na linii startu zameldują się w sumie 24 drużyny, wśród których na pewno zobaczymy ENCE Pawła „dychy” Dychy i Olka „hadesa” Miśkiewicza, a także Evil Geniuses Michała „MICHA” Müllera. Walczyć one będą o łączną pulę nagród w wysokości 750 tysięcy dolarów, z czego 175 tysięcy dolarów przewidziano dla triumfatorów wielkiego finału zaplanowanego na 12 września.

Lista uczestników ESL Pro League Season 14:

Astralis Bad News Bears Complexity Gaming ENCE
Entropiq Evil Geniuses FaZe Clan Fnatic
G2 Esports Team Liquid mousesports Natus Vincere
Ninjas in Pyjamas Team One Renegades SINNERS Esports
Team Vitality partner ESL ranking ESL ranking ESL
ranking ESL ranking ESL ranking ESL ranking ESL
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ciąg dalszy napraw w VALORANCIE. Patch 3.02 usuwa kolejne usterki

Minęły dwa tygodnie od ostatniej aktualizacji w VALORANCIE, dlatego też dzisiaj mamy kolejną porcję zmian. Patch 3.02 będzie kontynuacją poprzedniej ł...