W przeciwieństwie do europejskich czy północnoamerykańskich odpowiedników rozgrywek najwyższego szczebla, League of Legends Champions Korea znajduje się w połowie fazy zasadniczej. Występ żadnej z drużyn w play-offach nie jest jeszcze przesądzony czy też skreślony. Pewny jest za to fakt, że już dziś o godzinie 10:00 startuje siódma kolejka zmagań. Sprawdźmy zatem, jakim meczom będziemy mogli się przyglądać na dniach.

Dwa szlagiery na inaugurację

Już sam czwartek będzie dniem dosyć emocjonującym, wszak najpierw na Summoner's Rifcie pojawią się zawodnicy Liiv SANDBOX oraz Gen.G, a następnie reprezentanci Afreeca Freecs i T1. Trzecia reprezentacja Korei Płd. na poprzednich Worldsach okupuje obecnie fotel lidera, chociaż zaskakujący w letniej edycji LCK Lee "Prince" Chae-hwan i spółka będą chcieli napsuć jej krwi. Faworytem wciąż bezapelacyjnie pozostaje Gen.G, natomiast w samym spotkaniu nie powinno wiać nudą, tak samo jak zresztą w kolejnym. Ekipa Lee "Faker" Sang-hyeoka jest świeżo po niespodziewanych zmianach w sztabie szkoleniowym, które wbrew pozorom przyniosły pozytywne efekty. T1 wygrało dwa poprzednie mecze, w tym ten przeciwko DWG KIA, więc bardzo możliwe, że zanosi się na kolejne zwycięstwo.

Szereg pojedynków w środku stawki LCK

Przez resztę dni będziemy mogli obserwować pojedynki głównie ze środka stawki LCK. Faker i spółka staną w szranki z Liiv SANDBOX, co może wpłynąć na górną część klasyfikacji. Podobne znaczenie mogą mieć batalie Gen.G z AF, czy też Freditu BRION z niespodziewanym wiceliderem w postaci Nongshim RedForce. A skoro już o zaskoczeniach mowa, to takimi niewątpliwie są dyspozycje Hanwha Life Esports oraz DRX, kolejno ósmej i ostatniej formacji w tabeli. Zespół Jeonga "Chovy'ego" Ji-hoona ma idealną okazję, żeby podnieść się z kolan, bowiem zmierzy się ona z KT Rolster oraz podopiecznymi Choia "Edgara" Woo-beoma. Po zupełnie przeciwnej stronie barykady znajduje się DRX, które do tej pory zdobyło zaledwie jeden punkt, a w sobotę rozegra mecz z mistrzami świata.

Harmonogram siódmej kolejki letniego splitu LCK 2021:


7. tydzień
Czwartek, 22 lipca
10:00 Liiv SANDBOX vs Gen.G Esports BO3
13:00 Afreeca Freecs vs T1 BO3
Piątek, 23 lipca
10:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs KT Rolster BO3
13:00 Fredit BRION vs NS RedForce BO3
Sobota, 24 lipca
10:00 DWG KIA vs DRX BO3
13:00 T1 vs Liiv SANDBOX BO3
Niedziela, 25 lipca
10:00 Gen.G Esports vs Afreeca Freecs BO3
13:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs Fredit BRION BO3

Pierwszy mecz siódmej kolejki LCK już dziś o godzinie 10:00. Transmisja tradycyjnie będzie dostępna na kanale ligi w serwisie Twitch.tv.