STS
fot. Fabryka Esportu

Chakalaka traci jednego z graczy

Trzy tygodnie po utracie wsparcia Illuminar Gaming skład Chakalaki otrzymał kolejny cios. Niespodziewanie jego szeregi opuścił bowiem jeden z graczy, który z projektem związany był od końcówki ubiegłego roku.

„Czas na zmianę i nowy start”

Mowa tutaj o Sebastianie „snikku” Kamińskim, który pierwsze kroki na scenie VALORANTA stawiał pod banderą Fordon Boars u boku Piotra „izaka” Skowyrskiego i Pawła „Saja” Pawelczaka. W grudniu jednak dołączył do powoli kształtującej się Chakalaki, z którą zdążył odnieść kilka sukcesów. Mowa tutaj m.in. o triumfach podczas x-kom AGO CUP 5 i Game on Masters 3, ale również i o udanym występie przy okazji eliminacji do pierwszego etapu VALORANT Champions Tour 2021. To wszystko poskutkowało angażem w Illuminar, który jednak nie przełożył się na postawienie kolejnego kroku na arenie międzynarodowej. Co gorsza, współpraca ta trwała zaledwie trzy miesiące i na początku lipca zawodnicy znowu zostali bezrobotni.

Po pierwsze chciałbym podziękować chłopakom za wspólne 9 miesięcy – przyznał Kamiński w opublikowanym przez siebie oświadczeniu. – To był dosyć spoko okres, ale myślę, że to już czas na zmianę i nowy start. Nie ma żadnych spin pomiędzy nami przez moje odejście. Jest to tylko i wyłącznie moja decyzja, która chodziła mi po głowie już od miesiąca. Dzięki wam wszystkim za wsparcie dla mnie i dla drużyny […]. Jak na razie będę się starał grać indywidualnie i skupić się na samym sobie przez okres 1 do 2 miesięcy. Mam nadzieję, że będę mógł znaleźć nowy dom, a jeśli nie, pewnie będę zmuszony rzucić granie przez prywatne sprawy, głównie pracę na cały etat – zakończył.

Skład Chakalaki prezentuje się następująco:

  • Grzegorz „GRUBINHO” Ryczko
  • Karol „Nitro” Przedpełski
  • Kamil „frontside” Moroń
  • Kacper „AjMERiTO” Barszcz
  • Krystian „mausi” Szczepaniaki – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Perkz: Dzisiaj każdy w NA jest słaby, my również

League of Legends Championship Series powoli zbliża się ku końcowi. Do zwieńczenia fazy zasadniczej pozostały dwie kolejki, więc uczestnicy północnoam...