STS
fot. Izako Boars

Akademia BIG za mocna dla mouz NXT. Teraz pora na młody NIP

Za graczami akademii mousesports trzeci mecz w ramach WePlay Academy League. Ten przyniósł jednak drugą z rzędu porażkę, przez co reprezentanci niemieckiej organizacji spadli w dolne rejony ligowej tabeli.

mouz NXT vs
(19:00, BO1)
Young Ninjas

Tym razem mouz NXT musiało uznać wyższość BIG. OMEN Academy. Drużyna Kamila „siuhego” Szkaradka i Huberta „Szejna” Światłego ma przy tym prawo czuć się rozczarowana, bo po pierwszej połowie na Nuke’u to ona była w korzystniejszej sytuacji i mimo gry w ataku prowadziła 8:7. Niemniej po zmianie stron to gracze formacji z Berlina zaczęli prezentować się lepiej, a napędzał ich Nico „Aqua” Kembitzk. 18-letni Niemiec zaliczył kolejny świetny mecz w akademickiej lidze od WePlay i serwer opuszczał z aż 30 fragami na koncie. Jego zespół zatriumfował rzutem na taśmę 16:13 i tym samym pozostał jedyną niepokonaną formacją w całych rozgrywkach.

A tymczasem przed naszymi rodakami kolejne spotkanie. W czwartek na ich drodze staną Young Ninjas, czyli młodzieżowy skład Ninjas in Pyjamas, którego częścią jest m.in. Erik „ztr” Gustafsson. 17-latek przed kilka miesięcy był częścią pierwszego zespołu NIP-u i teraz próbuje przełożyć swoje doświadczenie na akademię, aczkolwiek na razie ze zmiennym szczęściem. Szwedzi bowiem poznali już smak porażki i w drugiej serii starć okazali się słabi od NAVI Junior. Czy dziś znowu polegną? W tej kwestii wiele zależeć na pewno będzie od postawy Doriana „xertioNa” Bermana oraz siuhego, czyli obecnie dwóch najlepszych graczy mouz NXT.

Spotkanie pomiędzy mouz NXT a Young Ninjas rozpocznie się o godzinie 19:00 i rozegrane zostanie w systemie BO1. Obejrzeć je wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można w pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja CS:GO, a w niej automatyczne kary za griefing

Konkurs na najlepsze skórki do broni CS:GO to nie jedyna rzecz, którą w tym tygodniu przygotowało dla nas Valve. Amerykański deweloper w nocy opubliko...